Суспільне мовлення

Мешкатиме понад 1000 людей. У Львові монтують нове модульне містечко для переселенців

У Львові монтують четверте модульне містечко для переселенців. Нові будиночки —двоповерхові та більш комфортні для проживання взимку. Там зможе жити 1100 людей. Про те, які умови створюють для мешканців, дізнавалося Суспільне.

Марія Крюкова – мешканка одного з трьох львівських модульних містечок. Жінка приїхала з Маріуполя на початку квітня.

“Був такий період, що дитина і моя мати десь місяць сиділи в підвалі, вийти було неможливо, оскільки весь час прилітали снаряди. Хтось міг піти за водою і не повернутися, хтось міг лежати поруч і його неможливо було поховати, тому що весь час прилітало”, — каже переселенка.

У модульному містечку Марія разом з сином живе вже чотири місяці.

“В нас тут є мікрохвильові пічки, можна щось собі розігріти, є холодильники, морозильна камера”, — каже жінка.

Розповідає, на території містечка є пральня, їдальня та душ. І хоча туди треба ходити через вулицю – не скаржиться.

“До душу особисто мені йти через три будиночки — зовсім нескладно. Це як приватний сектор, як приватний дім, все нормально. Це краще ніж в підвалі”, — каже Марія Крюкова.

Мешканка модульного містечка Марія Крюкова. Суспільне Львів

Світлана Дьоміна — ще одна мешканка модульного містечка. Її сім’я двічі вимушено переїжджала, тікаючи від війни. Спочатку з Маріуполя до Харкова, а тепер – до Львова. Розповідає, з настанням холодів ходити в душ через вулицю стало не дуже комфортно.

“Там теж є обігрівач, тепло в душі, а так це звичайно літній варіант. Але краще як ніж там, де стріляють, там, де немає житла”, — каже жінка.

Переселенка з Маріуполя Світлана Дьоміна

Переселенка з Маріуполя Світлана Дьоміна. Суспільне Львів

У новому модульному містечку, яке зараз монтують для переселенців, облаштують 640 модулів. Вони будуть поділені на 8 двоповерхових будиночків. У кожному будинку буде свій душ та кухня.

“Містечко облаштовується вже під зимовий період, воно є набагато комфортніше від тих, які вже були влаштовані. Людям не доведеться виходити зі спальних модулів через вулицю в санвузли – це буде в межах одного будиночка. В кожному будиночку є радіатор. Окрім того радіаторами є обладнані коридори і санвузли, а підприємство, яке буде обслуговувати їх, забезпечене генераторами для того, щоб у випадку відключення світла була достатньо тепло для комфортного проживання мешканців”, — каже керівник міського департаменту містобудування Тарас Кобай.

Модульне містечко планують облаштувати до кінця року

Модульне містечко планують облаштувати до кінця року. Суспільне Львів

Нове модульне містечко розраховане на тисячу сто людей. Сюди переселять усіх мешканців інших трьох модульних містечок.

“Містечка, які зараз функціонують, вони будуть законсервовані на зимовий період, тому що вони непридатні, щоб там проживати. Але у випадку, якщо агресія буде збільшена і буде загроза евакуації людей сюди, до Львова, ми зможемо поселити туди людей. Єдине, що ми пропрацьовуємо варіант, щоб їх можна було використати і зимою”, — додає Тарас Кобай.

Завершити монтувати нове містечко планують до кінця року. Проєкт реалізовують завдяки співпраці Міністерства розвитку громад і територій України та польського уряду.

Читайте також

На Львівщині у прихистку для переселенців готуються до зими

У Львові переселенці можуть отримати безкоштовно теплі речі


Джерело: Суспільне мовлення України