Суспільне мовлення

“Мамо, зі мною все добре”. Мама азовця “Калини” розповіла про перший дзвінок від сина

Захисник “Азовсталі” Святослав Паламар, якого вдалося звільнити з російського полону, зв’язався з матір’ю та дружиною. Мама військовослужбовця, Лідія Паламар, мешкає на Львівщині у Миколаєві. Кореспонденти Суспільного поспілкувалися з жінкою.

Спершу Святослав зателефонував дружині та поговорив з сином.

“Він говорив з сином, син каже: “Таточко, ми тебе чекаємо, ми купили все, тільки повертайся”. І питає чому він такий білий, сивий, але Тонічка пояснює, що то напевно так світло падає, тато просто змучений. Вітання нам передавав. Я на таких емоціях, на таких відчуттях, що Слава Богу, що я побачила дитину, бо 4 місяці я не знала, де та дитина”, — каже Лідія Паламар.

Святослав Паламар – один із п’яти командирів, які після звільнення з полону 21 вересня перебувають на території Туреччини. Там, отримавши слово, Святослав подякував тим українцям, які продовжують боронити Україну.

“Мамо, зі мною все добре”. Мама азовця “Калини” розповіла про перший дзвінок від сина. Заступник командира полку Азов Святослав «Калина» Паламар, 21 вересня 2022 року. Фото: МВС України

“Дозвольте сказати, тут багато вже сказали, хочу подякувати також всім захисникам України, які прямо зараз , прямо в цей день, прямо в цю годину, виконують свої бойові завдання на бойових постах, які воюють за нашу Україну. Слава Україні!”, — сказав Святослав Паламар.

У четвер, 22 вересня, Святослав зміг зателефонувати матері.

“Він сказав: “Мама, все добре, нас годують”. Поки що, каже, не можу сказати всього, тому що, сама розумієш, дуже багато є речей, які ми не можемо розголошувати. Зі мною все добре. Кажу чи зможемо зустрітися, каже зможемо, але не скоро, не на часі зараз”, — розповідає мама Святослава.

Святослав захищав Україну з 2014 року. Лідія розповідає, що полк “Азов” є його другою сім’єю.

"Мамо, зі мною все добре". Мама азовця "Калини" розповіла про перший дзвінок від сина

Святослав Паламар. Фото: ELLE

У 2016 році чоловік одружився та мешкав у Маріуполі. Згодом у Святослава народився син.

"Мамо, зі мною все добре". Мама азовця "Калини" розповіла про перший дзвінок від сина

Святослав Паламар з дружиною і сином. Фото: ELLE

Новини про полонених Лідії розповідала дружина Святослава. Лідія увесь цей час у Миколаєві плела сітки для військових на передову, щоб пришвидшити перемогу і відволіктися.

За словами жінки, вона вперше зможе заснути спокійно, знаючи, що її дитина в безпеці. Однак продовжує молитися за інших військових, які залишилися у полоні.

"Мамо, зі мною все добре". Мама азовця "Калини" розповіла про перший дзвінок від сина

Мама Святослава Паламара — Лідія плете сітки разом з іншими жінками. Суспільне Львів

“У нас хлопець з Миколаєва, також з “Азову” — Олександр Колюда. Його мама також Ліда. Не знаю чи вона має такі новини, бо її хлопець в Оленівці, але він живий. І ми всі будемо тримати кулаки і молитися, і я мушу з нею зустрітися”, — каже Лідія Паламар.

21 вересня Україна повернула з російського полону захисників Маріуполя, зокрема військових “Азову”. Обмін відбувся у Чернігівській області, водночас частина звільнених військових зараз в Анкарі, Туреччина.

Загалом з російського полону звільнили 215 українських військових. З них 108 — бійці “Азову”. Також звільнили 10 іноземців, які воювали на боці ЗСУ, серед яких громадяни США, Британії, Марокко, Швеції, Хорватії — вони повертаються за посередництва Саудівської Аравії.

В обмін на 200 українських захисників Україна передала Віктора Медведчука.

В обмін на п’ятьох командирів, які зараз у Туреччині, Україна передала РФ 55 людей. Українські захисники Денис Прокопенко “Редіс”, Сергій Волинський “Волина”, Святослав “Калина” Паламар, Денис Шлега, Олег Хоменко згідно з домовленостями до кінця війни залишатимуться під протекторатом Ердогана.

Азовсталь. Історія оборони

Читайте також

“Він — моя гордість”. Батько азовця з Львівщини розповів, коли чекає сина вдома

“Місце моєї смерті і мого життя” — захисник Маріуполя опублікував фото з “Азовсталі” і закликав поширювати їх

“Ми розуміли, що можемо навіть не долетіти” — боєць “Азову” про те, як проривались у Маріуполь

“Піти на війну – це був його особистий вибір”: донька захисника “Азовсталі” з Тернополя Михайла Діанова


Джерело: Суспільне мовлення України

Back to top button