Суспільне мовлення

Майже 900 Пунктів незламності працювало на Львівщині: що з ними буде

Обласна комісія з питань надзвичайних ситуацій ухвалила рішення про призупинення роботи Пунктів незламності. Рішення про скорочення кількості або припинення діяльності доручили ухвалити місцевій владі. Про це Суспільному розповів директор обласного департаменту з питань цивільного захисту Ігор Туз.

У Личаківській районній адміністрації Пункт незламності функціонує з середини листопада 2022 року. Зазвичай люди там заряджали гаджети і працювали дистанційно, каже працівник адміністрації Олег Ногас.

“Станом на кінець 2022 року Пункт відвідало 170 людей. Близько місяця, навіть більше, взагалі не було відвідувачів. В нас є і Starlink, є два генератори. Один заживлює абсолютно всю адмінбудівлю, і є менший генератор. Starlink навіть не використовувався, в нас є безперебійний інтернет від інтернет-провайдерів”, — роповідає начальник відділу реєстру виборців Личаківської районної адміністрації Олег Ногас.

Один із пунктів незламності на Львівщині. Суспільне Львів

Також у місті є Пункти незламності, які розгорнули рятувальники. Раніше вони діяли як пункти обігріву у холодну пору, та через російські обстріли енергетичної інфраструктури у таких пунктах забезпечили електроживлення та інтернет для відвідувачів.

“Зараз в нас вже стабілізувалась ситуація з енергопостачанням, потреби такої немає. В нас плюсова температура, тому було прийнято рішення про згортання даних пунктів обігріву, які будуть знаходить в резерві. Загалом в нас було розгорнуто 12 мобільних пунктів обігріву і 57 стаціонарних. Зараз вони всі будуть згорнуті, але вони будуть в черговому режимі, в разі будь-якого ускладнення в області — їх робота буде поновлена”, — каже речник обласного управління рятувальників Віталій Туровцев.

На Львівщині призупинять роботу пунктів незламності

Юрта незламності у Львові. Фото: Суспільне Львів

Також у Львові є “Юрта незламності” яку встановила казахська спільнота. Окрім основних функцій, таких як обігрів та доступ до електроенергії, там ще відбувались майстер-класи, а людей пригощали випічкою.

У Львові казахська діаспора встановила “Юрту незламності”

Обласна комісія з питань надзвичайних ситуацій ухвалила рішення про призупинення роботи пунктів незламності.

“Органи місцевого самоврядування, або суб’єкти інші, які розгортали Пункти незламності будуть мати можливість самостійно ухвалювати рішення щодо подальшого їх використання. Я думаю, що такої потреби надалі немає, але це не означає, що ми маємо Пункти незламності повністю закривати, це означає, що ми повинні готуватися. Пальне, можливо Starlink, оптоволокно і всі можливі речі, що нам можуть знадобитися у разі погіршення ситуації”, — говорить директор обласного департаменту з питань цивільного захисту Ігор Туз.

За словами Ігоря Туза, загалом у Львівській області розгорнули 864 пункти.

Читайте також

У Львівській онлайн-карті з закладами, що мають генератори та укриття, вже 225 локацій

Генератори, Wi-Fi та гарячий чай: як працюють Пункти незламності у Львові


Джерело: Суспільне мовлення України

Магазин автозапчастини AvtoBot м.Ніжин