Суспільне мовлення

Львів’ян закликають сортувати органіку та привозити на переробку листя

Екологи закликають львів’ян не спалювати сухе листя, а привозити на компостувальну станцію. Або ж викидати у спеціальні баки для органічного сміття, що встановлені по всьому місту. Від початку жовтня на компостувальну станцію у Львові привезли близько 850 тисяч кілограмів опалого листя. Про це Суспільному розповіла провідна спеціалістка відділу збору органічних відходів Наталія Сеник.

До львівської компостувальної станції на переробку привозять органічні відходи. Це — опале листя, зрізані гілки дерев, нерозпродані фрукти й овочі, а також органіка, яку сортують мешканці багатоповерхівок. Здати органічні відходи на переробку можна безкоштовно.

“За цей місяць, ще неповний, жовтень нам привезли близько 850 тисяч кілограмів опалого листя. В порівнянні до минулого року в нас було всього 730 тисяч листя. В результаті ми отримуємо компост. Це якісна, хороша, органічна підживка, яка використовується містом в цілях висадки дерев, кущів, озеленення території”, — каже провідна спеціалістка відділу збору органічних відходів Наталія Сеник.

Провідна спеціалістка відділу збору органічних відходів Наталія Сеник. Суспільне Львів

Значна частина органічних відходів — ті, що відсортували мешканці. Водночас львів’ян просять відповідально ставитися до сортування та дотримуватися правил.

“Ми закликаємо завжди всіх мешканців: сортуйте органіку свідомо. Не викидуйте пластикові пакети, розривайте той пакет, викидуйте вміст в баки для органіки. Вони спеціально поставлені на кожному майданчику з відходами. Не викидайте скла, пластику, тари”, — каже провідна технологиня ЛКП “Зелене місто” Мирослава Білокур.

Львів'ян закликають сортувати органіку та привозити на переробку листя

Суспільне Львів

У баки для органіки не варто викидати м’ясні відходи, кістки, масло та рибу. Також не бажано викидати пакети. Навіть паперові чи біорозкладні.

“Органічні відходи, їх потрібно досить детально сортувати. В першу чергу, від пластику. Тому що, коли пластик потрапляє в загальний склад органічних відходів, на компостувальній станції люди вручну вибираючи, працівники, вони все не виберуть. І відповідно в процесі подальшої переробки цей пластик дробиться. І ми бачимо те, що дуже багато дрібних частинок потрапляють в навколишнє середовище”, — каже еколог Микола Рябик.

У комунальному підприємстві “Зелене місто” просять не спалювати листя та гілля, а також привозити на переробку.

Читайте також

Альтернатива пластиковим пакетам. У Львові виготовляють екоторби зі старих речей

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Як правильно сортувати відходи. У Львові запрацював новий навчальний центр


Джерело: Суспільне мовлення України