Львівський портал

Львівська облрада хоче перереєструвати зі Львова три обласні медзаклади

Під час спільного засідання комісій обласної ради з питань охорони здоров’я та материнства і з питань комунального майна винесли на обговорення пропозицій трьох комунальних медзакладів Львівської обласної ради щодо зміни місця їхньої реєстрації, а відтак зміни кінцевого отримувача податку на доходи фізичних осіб (ПДФО). Про це Львівському порталу повідомили у пресслужбі Львівської обласної ради.

Зміну реєстрації аргументують посиленням підтримки військових частин та покращення матеріально-технічної бази самих медзакладів.

Йдеться про сплату ПДФО до бюджету Сколівської громади від Львівського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, до Трускавецької громади від Львівського обласного госпіталю ветеранів війн та репресованих ім. Ю. Липи та до Великолюбінської громади від Львівської обласної клінічної лікарні.

«За умови сплати цими обласними підприємствами ПДФО до місцевих бюджетів вказаних громад, місцеві ради готові спрямовувати 40% від суми сплаченого ПДФО на розвиток названих підприємств обласної ради, а 20% від суми сплаченого ПДФО скеровувати на програми підтримки Збройних Сил України – військових частин, зареєстрованих на території Львівської області. Таким чином обласна рада прагне збільшити фінансову підтримку галузі охорони здоров’я та військових формувань за рахунок додаткових надходжень ПДФО в громади», – поінформували в управлінні майном спільної власності Львівської обласної ради.

За інформацією управління майном спільної власності, у 2023 році Львівський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф сплатив до бюджету Львівської міської громади ПДФО у сумі 43,8 млн грн, Львівський обласний госпіталь ветеранів війн та репресованих ім. Ю. Липи – 21,4 млн грн, Львівська обласна клінічна лікарня – 61,8 млн грн.

У результаті обговорення і голосування ініціативу трьох комунальних медичних закладів підтримала комісія з питань охорони здоров’я та материнства. Свою підтримку також висловили представники військових частин, очільники громад і департамент охорони здоров’я Львівської ОВА.

У той же час Львівська міська рада категорично проти перереєстрації медзакладів.

Мерія Львова обіцяє, що скерує звернення до Львівської обласної ради та відповідних комітетів Верховної Ради щодо неприпустимості перереєстрації медичних закладів з Львівської громади в інші населені пункти.

«Відповідно до чинних законодавчих норм, реєстрація закладу здійснюється за місцем його розташування», – повідомляє ЛМР.

Директорка департаменту фінансової політики ЛМР Вікторія Довжик, пояснила, що доходи загального фонду бюджету Львівської громади на 2024 затверджені в сумі 13 млрд грн. Частка надходження податку на доходи фізичних осіб (ПДФО) у загальному обсязі доходів становить 54,4%. Відповідно до змін у законі, які внесли наприкінці минулого року, у 2024 році бюджет Львівської МТГ недоотримає ПДФО прогнозовано в розмірі 1,8 млрд грн.

Міський голова Львова Андрій Садовий пригрозив, що ті, хто пишуть такі звернення про перереєстрацію закладів зі Львова в інші громади, свідомо порушують законодавство та закликав скерувати звернення ще у правоохоронні органи, а також у відповідні комітети Верховної Ради.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Джерело: Інформаційна агенція «ЛЬВІВСЬКИЙ ПОРТАЛ»
2024-03-29 16:46:50

Магазин автозапчастини AvtoBot м.Ніжин