Суспільне мовлення

Львівська облрада вдруге звернулася до ВР щодо заборони діяльності УПЦ МП

У вівторок, 29 листопада, депутати Львівської облради ухвалили рішення про заборону діяльності релігійних організацій Української православної церкви московського патріархату на території області. Рішення ухвалили під час сесійного засідання.

Депутати також звернулися до ВР. У зверненні просять внести зміни до закону України “Про свободу совісті та релігійні організації”, що забезпечило б виконання рішення про заборону діяльності Української православної церкви московського патріархату.

Це друге звернення львівських депутатів до Верховної Ради. Вперше депутати ухвалили таку ж заяву про заборону діяльності УПЦ Московського патріархату та звернулися до керівництва держави, аби заборонити діяльність цієї церкви за “антиукраїнську та антидержавну позицію” 14 червня.

Крім цього, на засіданні 29 листопада, депутати радили органам місцевого самоврядування провести загальні збори релігійних громад, щоб посприяти зміні їхньої підлеглості.

Депутати також звернулися до правоохоронців та Сил територіальної оборони Збройних Сил України щодо забезпечення збереження майна, культурних цінностей релігійних організацій, які вирішили перейти до інших конфесій.

Що відомо

  • 28 червня під час сесії Львівської районної ради заборонили діяльність московської церкви та релігійних організацій, які є її частиною, на території Львівського району. Парафіям дали можливість впродовж 14 днів перейти до Православної Церкви України.
  • 27 травня Собор УПЦ Московського патріархату заявив про “повну самостійність і незалежність” від Російської православної церкви, засудив позицію московського патріарха Кирила та війну Росії проти України.


Джерело: Суспільне мовлення України