Суспільне мовлення

Львівська міськрада отримала понад 40 заявок на відшкодування вартості генераторів

Львівська міська рада компенсує половину вартості генераторів ОСББ та керуючим компаніям. Зараз надійшла 41 заявка. Для того, щоб отримати відшкодування, мешканці повинні надати всі документи та чеки до генератора. А сам пристрій має бути певної потужності.

Через відсутність світла ОСББ та приватні фірми користуються генераторами.

“Генератор споживає орієнтовно 2-2,5 л в годину. Тобто, грубо кажучи, якщо виключають світло на годин вісім, то, відповідно, десь до 20 л палива в нас йде на одне відключення. Виносимо, плюс навколишні будинки, мешканці виходять, даємо їм підзарядити телефонні пристрої, павербанки. Wi-Fi безкоштовно тут розміщаємо, щоб люди могли вийти на зв’язок”, — каже працівник приватної компанії Максим Бондар.

Жителі одного із будинків придбали два генератори. Один з них — більшої потужності підпадає під міську програму з компенсації вартості.

“Протягом місяця ми придбали другий генератор, який вже має 3,1 потужності, він піде на відшкодування. Також придбали грілки, де можна буде заварити собі чаю, води прокип’ятити. Протягом восьми годин можна зарядити і телефони, і в офіс світло подати, і в місцях загального користування там люди собі можуть підігріти дещо”, — каже голова ОСББ “Берегиня” Олександра Слободян.

Суспільне Львів

Подати заявку на відшкодування частини вартості генератора можуть ОСББ, керуючі компанії, ЛКП та ЖБК. Однак за умови, що потужність пристрою становить не менше 3 кіловат.

“Голова ОСББ має подати необхідний пакет документів в Центр надання адміністративних послуг. Після, звичайно, придбання генератора. Спочатку мешканці мають вирішити, організувати, придбати генератор. Привезти його в будинок. Заплатити за нього кошти. І потім подається необхідний пакет документів. Місто його розглядає, опрацьовує і фінансує з бюджету 50% вартості такого генератора, але не більше 30 тисяч гривень”, — каже директор міського департаменту житлового господарства Олександр Одинець.

Станом на 29 листопада міська рада прийняла 41 заявку на відшкодування вартості генератора. 16 заявок вже опрацювали та подали документи на компенсацію.

Читайте також

Спрощують меню та подають холодні напої: як працюють львівські заклади без світла

У Львові затвердили точки продажу хлібу у разі НС: перелік


Джерело: Суспільне мовлення України