Глинянський візерунковий текстиль внесли до нематеріальної культурної спадщини України
Мистецтво виготовлення глинянського візерункового текстилю внесли до переліку культурної нематеріальної спадщини України. Про це повідомили у Департаменті з питань культури, національностей та релігій Львівської ОВА 30 січня.
Відповідний наказ підписав міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко.
Глинянський візерунковий текстиль став п’ятим елементом з Львівщини, який внесли до національного переліку нематеріальної культурної спадщини.
“Внесення Глинянського візерункового текстилю до Національного переліку нематеріальної культурної спадщини стало для всієї Глинянської громади значним досягненням. Адже, глинянський килим це неймовірний витвір мистецтва, це цілий пласт високопрофесійних виробів, які були конкурентні і залишились на світовому ринку”, — каже директор “Історико-краєзнавчого музею” у Винниках.
Глинянський візерунковий текстиль — це широкий асортимент рукотворних художніх тканин. Це вишивані і гладко ткані, ворсові вовняні і шовкові килими, ткані та вишивані заслони на вікна і двері, накриття на стіл і ліжка, рушники, ткані і вишивані святкові жіночі фартухи, святкове вбрання, весільні строї, сценічні костюми, трикотажні вироби — светри, безрукавки, жіночі костюми тощо.
Особливо популярними були і залишаються рукотворні гладкоткані килими. Побутують — геометричні, квіткові, сюжетно-тематичні та інші узори.
Читайте також
У Львові презентували речі, які віднедавна є нематеріальною спадщиною України
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Нематеріальна культурна спадщина. Як на Львівщині спілкуються Надсянською говіркою