Електронний рецепт на ліки: скільки часу він дійсний, розповіли львівські лікарі
З 1 квітня в Україні усі рецептурні ліки відпускають за електронним рецептом. Такий рецепт можуть виписати у сімейного лікаря чи вузького спеціаліста приватної або комунальної лікарні. Про те, скільки часу діятиме виписаний лікарем рецепт, розповіла медична директорка 4 міської лікарні Ірина Цегелик.
Рецепти на рецептурні лікарські засоби надають на один місяць. Це, за словами Ірини Цегелик, означає, що пацієнт може придбати виписані ліки впродовж місяця.
“Окрім рецептів на наркотичні лікарські засоби та психотропи. Якщо пацієнт має хронічні захворювання, то можна виписати е-рецепт на період три місяці, але це не означає, що пацієнт може одразу придбати ці лікарські засоби на період три місяці. Він може користуватися цим рецептом впродовж трьох місяців”, — каже Ірина Цегелик.
Таким чином пацієнт може купувати лікарські засоби частинами, допоки повністю не викупить кількість, яка зазначена у рецепті.
Які ліки є рецептурними
Рецептурні ліки – лікарські засоби, які підлягають відпуску виключно за призначенням лікаря та призначаються на спеціальних рецептурних бланках.
Цей перелік може включати зокрема:
- антибіотики;
- протисудомні засоби;
- гормональні препарати (у тому числі й протизаплідні);
- препарати для лікування артеріального тиску, серцевих хвороб;
- дякі антигельмінтні препарати;
- деякі антигістамінні засоби;
- кроворозріджувальнічі препарати;
- антидепресанти, нейролептики та релаксанти;
- стероїдні лікарські засоби;
- деякі ліки проти болю, кашлю, заспокійливі.
Читайте також
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Рецептурні ліки відпускатимуть за електронним рецептом: що потрібно знати львів’янам