Двоє художників подарували свої картини музею Соломії Крушельницької
Двоє українських художників – Богдан Ткачик та Орест Скоп подарували 18 картин музею Соломії Крушельницької, що в селі Біла Тернопільського району. Зробили це під час закриття виставки в обласному художньому музеї, яка була присвячена 150-річчю від дня народження оперної співачки.
“Я передаю твори “Батьки Соломії Крушельницької”, портрети постатей, завдяки яким ми знаємо все про Соломію”, – розповів Суспільному народний художник України Богдан Ткачик.
Картина, де зображені батьки Крушельницької. Суспільне Тернопіль
Також він подарував картини, на яких зображені будинок, де жила Соломія і церква, де служив її батько.
Богдан Ткачик. Суспільне Тернопіль
Загалом Богдан Ткачик передав 10 робіт.
“Така подія – 150 років від дня народження, така виставка солідна спільна львівських і тернопільських митців. І я вирішив з цієї виставки подарувати. Тим більше, що в нас зараз війна в Україні і я знаю, як державі важко, щоб придбати ці твори. Я їх просто дарую”.
Портрети, які подарував Богдан Ткачик. Суспільне Тернопіль
Ці картини Богдан Ткачик написав під час пандемії. Загалом в його творчому доробку 30 робіт про Соломію Крушельницьку.
“Соломія – це світове ім’я. І я хочу, щоб про неї знав весь світ і малюю. Я знаю, що мене не буде, але ці твори залишаться. Вони будуть говорити про таку видатну постать, як Соломія Крушельницька”, – каже Богдан Ткачик.
Картини Богдана Ткачика. Суспільне Тернопіль
Банери з колажами та картини подарував музею й львівський художник, заслужений діяч мистецтв України Орест Скоп, який є і автором ідеї виставки.
“Соломія Крушельницька в ролі Брунгільди і це оточення – валькірії, які летять, витягають поранених. І мадам Батерфляй, дарую одну картину і колаж з танцю Соломеї”.
Орест Скоп. Суспільне Тернопіль
Роботи Ореста Скопа. Суспільне Тернопіль
Директорка Меморіального музею Соломії Крушельницької Надія Зюбровська каже, в наступному році буде 60 років з часу створення музею в селі Біла.
Надія Зюбровська. Суспільне Тернопіль
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
“У нас більше 3 000 експонатів. Музей працює. Не в такому обсязі, як колись, тому що й світла не буває, але в нас дуже багато гостей. Приїжджають люди з інших міст і воїни. Знаєте, люди мають ротацію на пару днів і перше куди вони йдуть – до музею. Це дуже приємно”, – каже жінка.