“Дуже б хотіли, щоб нас почули”: у Львові вшанували пам’ять загиблих в Оленівці
В Україні сьогодні, 29 липня, вшановують пам’ять жертв теракту в Оленівці. До роковин у Львові відбулась низка заходів та поминальна літургія на Марсовому полі.
Зранку відбулась літургія у Гарнізонному храмі Петра і Павла туди прийшли родичі та близькі людей, які залишаються в російському полоні.
Літургія у Гарнізонному храмі Петра і Павла. Фото: Суспільне Львів
Серед тих, хто прийшов помолитися за загиблих в Оленівці — Лариса. Племінник жінки боронив “Азовсталь”, чоловік досі перебуває у російському полоні.
“Вони стояли мужньо та боролися. Не тільки за Україну, а можна сказати за весь світ. Ми прийшли вшанувати, віддати честь кожному загиблому та тим, хто надалі в полоні”, — говорить Лариса.
Чоловік Євгенії також перебував в Оленівці. Під час теракту він отримав поранення. Захисник також досі перебуває в російському полоні.
“Рік після такого страшного теракту. Ми зібрались та дуже б хотіли, щоб нас почули, зрозуміли та підтримали”, — каже Євгенія.
На площі перед храмом встановили стенди з фотографіями та інформацією про людей, які загинули в Оленівці.
Стенди з фотографіями та інформацією про людей, які загинули в Оленівці. Фото: Суспільне Львів
Також відбулась поминальна літургія на Марсовому полі.
Поминальна літургія на Марсовому полі. Фото: Суспільне Львів
Що відомо про теракт в Оленівці
Під час вибуху в ніч проти 29 липня, який пролунав на території колишньої виправної колонії у смт Оленівка на тимчасово окупованій території Донецької області, була знищена будівля, де утримували українських військовополонених.
За даними росіян, загинуло понад 50 українських захисників, кількість поранених невідома. За даними Офісу генпрокурора України, поранень зазнали 130 людей. Серед утримуваних були зокрема захисники Азовсталі.
В українській розвідці вважають, що російські окупанти не мали наміру обмінювати полонених в Оленівці та умисно стратили їх, щоб приховати тортури та умови утримування. Генштаб ЗСУ повідомляв, що підрив колонії в Оленівці вчинили найманці ПВК “Вагнера” без узгодження з військовим керівництвом РФ.
3 серпня 2022 року генсекретар ООН Антоніу Гутерреш повідомив, що Організація запускає місію для встановлення фактів трагедії в Оленівській колонії.
28 вересня Уповноважений з прав людини ВР Дмитро Лубінець повідомив, що створена генсеком ООН місія, яка мала розслідувати теракт в Оленівці, так і не прибула в Україну.
11 жовтня на підконтрольну Україні територію повернули тіла 62 українських військових. Серед них — загиблі в Оленівці.
Станом на 10 грудня 2022 року РФ утримувала в Оленівській колонії 150 українців. Україна закликає міжнародних правозахисників вимагати доступу до полонених в Оленівці.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Через п’ять місяців після створення місії Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш розпустив місію.