Допомога молоді з ментальними розладами. У Львові відкрили другу “Майстерню мрії”
У Львові відкрили другу “Майстерню мрії” для допомоги молоді з ментальними розладами. Організація допомагає молоді здобути корисні навички та соціалізуватися. До прикладу, навчають готувати їсти, прибирати кімнату, доглядати за рослинами тощо.
У “Майстерні мрії” готуються до Великодня — роблять святкові декорації. У майстерні є багато активностей, розповідає координаторка проєкту Юлія Штаюра. Працюють в майстерні за графіком.
Учасники “Майстерню мрії” роблять великодні декорації. Суспільне Львів
“Графік виробляє дисципліну. А стосовно різної діяльності — виробляються навички. Наприклад, якщо ми шиємо іграшки, то молодь вміє шити. У нас всі студенти вміють шити, щоб могли зашити собі одяг в майбутньому, тобто подбати про себе. Ми шукаємо підходи. В нас є кімната відпочинку, де можна побути самому, де можна заспокоїтися, якщо щось турбує”, — розповідає Юлія Штаюра.
У “Майстерні мрії” займаються саме з молоддю, а не з дітьми. Це повнолітні люди, які мають затримку розвитку, синдром Дауна чи аутизм, каже асистентка Надія Зелінська.
“Людям, з аутизмом важливо, щоб все було чітко прописано. Щоб вони могли бачити і не переживали. Це для них дуже важливо – чіткість, саме погодинно. Наприклад, у нас є кухня, там ми готуємо. Самі собі ми готуємо їсти і потім тут це їмо всі разом. У понеділок чергові – Яна і Михайло. Вони йдуть на кухню, і починають готувати. На кухні в нас є мультиварка. Вони можуть самі чистити овочі, різати”, — каже асистентка Надія Зелінська.
Кухня “Майстерні мрії”. Суспільне Львів
Це вже друга локація “Майстерні мрії”, яку відкрили у квітні. Заняття допомагають соціалізуватися, каже засновниця організації Анна Іванічева.
Анна Іванічева. Суспільне Львів
“Наша основна мета — допомогти молоді вийти з чотирьох стін, в яких вони знаходяться дуже часто, і отримати навички, які допоможуть їм у подальшому самостійному житті. Ми даємо впевненість в тому, що ти можеш щось зробити. Бо так сталось, що дуже часто від людей з інвалідністю, особливо з ментальними порушеннями, нічого не вимагають, бо думають, що вони нічого не можуть. І ми боремося з цим стереотипом”, — каже засновниця майстерні Анна Іванічева.
Допомога молоді з ментальними розладами. У Львові відкрили другу “Майстерню мрії”. Суспільне Львів
За словами Анни Іванічевої, зараз у майстерні займається 15 студентів.
Читайте також
У Львові створили додаток для людей із вадами мовлення
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
7-річна львів’янка із синдромом Дауна малює картини для тата-військового