До Міжнародного дня онкохворої дитини військові передали пацієнтам львівської лікарні підписаний стяг
Сьогодні, 15 лютого, Міжнародний день онкохворої дитини. Військові з 101 та 40 бригади передали пацієнтам дитячої онкології та трансплантації кісткового мозку підписані прапори. Натомість діти підписали для захисників листівки.
Ідея подарувати дітям підписаний прапор виникла у волонтерка Вікторії Розсадюк.
“Я викладаю італійську мову діткам та завжди хотіла якось їх підтримати і мені прийшла така ідея — написати. Погодилися одразу зі словами: “Ми допоможемо, ми зробимо, все що скажете, напишемо, тому що і в них, і в нас є ворог, тільки наш ворог — видимий фізично, а їхній ворог — невидимий. Ми є сильні, ми допоможемо, ми їх будемо захищати до останнього”, тому погодились без жодних сумнівів”, — каже волонтерка Вікторія Розсадюк.
Фото: Суспільне Львів
Великий прапор від 101 бригади вручили керівнику клініки.
“Хотіли б, щоб цей прапор, як символ захисту, висів у вашому відділені, до речі, прапор освячений”, — каже волонтерка Вікторія Розсадюк.
Кожна дитина отримати індивідуальний підписаний стяг.
Фото: Суспільне Львів
Серед пацієнтів лікарні — 5-річна Мілана. В дівчинки діагностували саркому Юїнга, пухлина уразила кісткову тканину. Мама дівчинки пригадує, про хворобу дізнались 1 вересня.
“Ми зараз проходимо хіміотерапію, в нас розпочинається сьомий блок і готуємось до операції. Після цього нас чекає ще напевно стільки ж блоків”, — каже мама Мілани Ірина Доскочинська.
Ірина Доскочинська разом зі своєю хворою донькою. Фото: Суспільне Львів
Марічці 4 роки, у неї діагностували злоякісну пухлину нирки.
“Вона втратила апетит і ми звернулися до лікаря, зробили УЗД. На УЗД виявили пухлину”, — розповідає мама Марічки Катерина Обідець.
Фото: Суспільне Львів
Клініку дитячої онкології та трансплантації відкрили 15 лютого 2022 року у Міжнародний день онкохворої дитини. Сьогодні відбулась 5-та трансплантація кісткового мозку, а загалом там отримали медичну допомогу понад 550 дітей.
“Клініка відкрилася буквально за тиждень до початку війни. Відповідно плани були всіх лікувати, робити трансплантації, а сталось так, що клініка стала опорним пунктом для дітей з усієї України з онкохворобами, які сотнями приїхали сюди. Ми евакуювали їх у кращі лікарні світу. Не всі діти змогли виїхати, деякі сім’ї лишились тут: і переселенці, і місцеві, тому частина дітей отримує лікування тут з підтримкою європейців, частину — вивозить за кордон”, — каже керівник клініки дитячої онкології і трансплантації кісткового мозку Роман Кізима.
Також, за словами медиків, впродовж 2022 року прооперували 64 пацієнти зі злоякісними пухлинами найвищого рівня складності.
Читайте також
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Без світла та ліків в окупації. У Львові лікують 6-річного онкохворого хлопчика з Херсонщини