Суспільне мовлення

Це не тільки музика, а й — терапія”. Мешканець Бахмута влаштував концерт для пацієнтів центру “Незламні

У центрі реабілітації та протезування “Незламні” поранений Юрій організував концерт для пацієнтів та персоналу. Як зазначають у медзакладі, за фортепіано Юрій сідав щодня, а напередодні виписки вирішив дати концерт.

59-річний Юрій Гончаренко жив у Бахмуті. Він цивільний і отримав поранення перед евакуацією. Чоловік розповів, що хотів допомогти домашнім тваринам, яких залишили у Бахмуті. Поранення отримав під час атаки дронами.

Потім були лікарні Дніпра, опісля реабілітація у Львові. У Львові, аби відновити пам’ять продовжив займатись музикою.

У Бахмуті окрім основної роботи Юрій займався музикою, грав на весіллях та інших урочистостях.

“Це не тільки музика, а й — терапія”. Мешканець Бахмута влаштував концерт для пацієнтів центру “Незламні”. Фото: Перше ТМО Львова

“Я був поранений і пам’ять була не стійка. Тому приходити до тями почав завдяки музиці. Це мені допомагає. І я хочу, щоб тепер допомогло іншим людям. Це не тільки музика — це терапія для людей, для всіх нас”, — каже пацієнт центру “Незламні” Юрій Гончаренко.

Концерт відіграв не сам, а з мамою однієї із пацієнток та лікарем-психологом Павлом Дубровним.

“Ідея з’явилася абсолютно спонтанно, я часто чув і бачив як Юрій грає в холі в лікарні. І кажу: давай, ми можемо зіграти разом. Ми поговорили, почали проводити репетиції. У нас музичний смак дуже схожий і ми швидко знайшли спільні пісні”, — каже психолог і психотерапевт Павло Дубровний.

"Це не тільки музика, а й — терапія". Мешканець Бахмута влаштував концерт для пацієнтів центру "Незламні"

Мешканець Бахмута влаштував концерт для пацієнтів центру “Незламні”. Фото: Перше ТМО Львова

У медзакладі кажуть, процес реабілітації поранених є багатогранним. Прослуховування музики може позитивно впливати на пацієнтів.

“Це елемент відновлення, оскільки реабілітаційний процес, він є багатогранний. І, відповідно, це є не тільки заняття з фізичної реабілітації, заняття з фізичним чи ерго терапевтом, чи з логопедом, чи десь з соціальним працівником. Це ж реалізація їх як особистостей і це є відновлення на рівні участі. Це те, чого ми завжди прагнемо досягнути”, — каже керівник корпусу центру “Незламні” Олег Білянський.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Після реабілітації та виписки Юрій планує продовжувати займатись музикою. Зараз мріє про нове власне піаніно, бо його інструмент залишився у зруйнованому домі в Бахмуті.


Джерело: Суспільне мовлення України