У Львові відкрилася виставка з артобʼєктами із використаних військових бронеплит
У Музеї-Арсеналі Львівського історичного музею відкрилась виставка мистецького проєкту “АртБроня” (ArtArmor), для якого Збройні сили України передали бронеплити, а українські митці перетворили їх на артоб’єкти з ексклюзивними історіями. Про це 27 грудня повідомили на сайті Львівської міської ради.
Загалом створили 12 унікальних артоб’єктів, які згодом планують виставити на аукціон. Отримані кошти використають на придбання нових засобів захисту для військових.
Одним із обʼєктів виставки є ікона “Архістратиг Михаїл”, яка створена з благословення Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія.
Ікона “Архистратиг Михаїл”. Фото: Роман Балук/Львівська міська рада
До виставки долучились митці:
- Іван Марчук,
- Тіберій Сільваші,
- Назар Білик,
- Петро Бевза,
- Андрій Блудов,
- Юрій Вакуленко,
- Олексій Сай,
- Світлана Ратошнюк,
- Антон Логов,
- Леонід Колодницький,
- іконописець Андрій Охоцький.
У Львові проходить виставка артобʼєктів із бронеплит. Фото: Роман Балук/Львівська міська рада
У Львові проходить виставка артобʼєктів із бронеплит. Фото: Роман Балук/Львівська міська рада
“Моторошні сліди від куль, що ці плити зупинили, розповідають цю історію краще за будь-які слова. Так само й мистецтво вміє розповідати історії та викликати емоції без слів. Тому ми поєднали броню і мистецтво, щоб кожен у світі зміг зрозуміти та відчути важливість життя кожного українця”, – зазначає ініціатор та керівник проєкту Олександр Ковальчук.
Виставку можна відвідати до 17 січня. Далі її показуватимуть у Польщі, країнах Балтії та Євросоюзу, а закінчити виставку планують у Лондоні.
Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected] Ваші історії важливі для нас!