Суспільне мовлення

У Львові запрацювало соціальне швейне підприємство

Восени у Львові розпочало роботу нове швейне підприємство. Його особливість у тому, що там працюють люди з вразливих категорій та переселенці. Про те, як виникла ідея такого підприємства та як її втілили, дізнавалось Суспільне.

За словами керівниці проєктів благодійної організації Софії Кушнір, підприємство створили, щоб допомогти таким людям заробляти та адаптуватись у суспільстві.

“Ідея створення підприємства виникла роки три тому, коли ми зустрілись з проблемою працевлаштування клієнтів нашої організації. Здебільшого це були люди ВІЛ-позитивні, які перехворіли туберкульозом, чи повернулись з місць позбавлення волі. Дуже часто у них виникає проблема знайти місце праці через велику стигматизацію та дискримінацію таких людей”, — каже Софія Кушнір.

Підприємство розпочало роботу у вересні цього року. У швейну майстерню влаштувалось уже 9 працівників.

“Людям вдається, вони задоволені. Хороший колектив, будемо так надалі старатись працювати”, — каже керівниця швейного підприємства Оксана Рибак.

На швейне підприємство вже влаштувались 9 працівників. Суспільне Львів

Професії на підприємстві різні: прасувальники, технологи, швеї та закрійники. Перед влаштуванням на роботу працівники проходять спеціальні курси, де їх навчають шити.

“В нас є Іра — технолог, вона дає працівникам виріб. А вони мають пошити від початку до кінця. Є певна специфіка роботи”, — каже Оксана Рибак.

Невдовзі підприємство планує виготовляти жіночу форму для військових

Невдовзі підприємство планує виготовляти жіночу форму для військових. Суспільне Львів

Там створюють трикотажні футболки, постільну білизну для лікарні та амуніцію для ЗСУ. Тепер розпочали роботу над новим проєктом: виготовляють військову форму для жінок, розповідає технологиня підприємства Галина Голубенко.

“Жінки мають іншу фігуру і там прибавки різні будуть: вужче в талії, більші груди, інша розмірна сітка і вже по-інакшому буде сидіти”, — каже технологиня.

Загалом на швейному підприємстві планують працевлаштувати 50 людей, серед них і переселенців.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Рубіжанська панчішна мануфактура з Луганщини відновлює виробництво у Львові


Джерело: Суспільне мовлення України