Суспільне мовлення

Втратив дві ноги: у Львові проходить реабілітацію військовий з псевдо “Чорнобиль”

27-річний Віктор Чонговай із селища Іванків, що на Київщині, отримав важке поранення під час наступальних дій на Запорізькому напрямку. Зараз воїн, який втратив на війні дві ноги, проходить реабілітацію у Львові.

Історію Віктора Чонговая розповіли у Першому медоб’єднанні Львова.

До повномасштабної війни Віктор Чонговай працював на одному зі сховищ радіоактивних відходів у Чорнобильській зоні.

У перший день повномасштабного вторгнення Віктор вивіз дружину, двомісячного сина та батьків із селища, яке за кілька днів опинилося в окупації. Поїхали на Закарпаття — малу батьківщину батька. Там 54-річному чоловікові вручили повістку і син вирішив теж мобілізуватися, аби служити разом і оберігати. Батько і син потрапили до 128 гірсько-штурмової бригади.

Віктор Чонговай з сином. Фото: Перше ТМО Львова

У війську Віктор взяв псевдо “Чорнобиль”. За понад рік служби встиг повоювати майже на всіх напрямках.

Важке поранення Віктор отримав під час контрнаступальних дій на Запорізькому напрямку. Тоді він з побратимами мали закріпитися на щойно відвойованих у росіян позиціях, але не встигли. Росіяни почали скидати гранати з дронів.

Одна з них впала прямо на ноги Віктора, через це у воїна почалася масивна кровотеча. Товариш наклав пораненому турнікети, закинув собі на спину і так тягнув приблизно 3 км. На прохання покинути Віктора він не зважав. Побратим дотягнув його до точки евакуації та повідомив батькові Віктора, що його син втратив багато крові та обидві ноги.

“Я так скажу: виконуючи таке завдання і залишитися живим, хоча й без ніг — за щастя”, — каже Віктор Чонговай.

Втратив дві ноги: у Львові проходить реабілітацію військовий з псевдо "Чорнобиль"

Віктор Чонговай під час реабілітації. Фото: Першого ТМО Львова

Після поранення Віктор пережив 13 операцій та побував у кількох лікарнях. Йому підтримкою були дружина, син та батько.

До Львова військовослужбовця скерували на реабілітацію та протезування, проте у пацієнта почалися ускладнення.

“Пацієнт надійшов з больовим синдромом лівої кукси. Після обстеження ми виявили остеофіт, тобто кістка лівого стегна внаслідок травматизації та запального процесу почала розростатись. На жаль, таке часом трапляється у пацієнтів з ампутаціями. І виправити це можна лише хірургічним шляхом. Наша команда видалила цей утвір та наново сформувала куксу”, — розповідає хірург Центру “незламні” Степан Кучабський.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Попереду у Віктора тривале відновлення. Процес формування кукси після реампутації є довгим, кажуть у медзакладі. Розпочати підготовку до протезування можна буде за три-чотири місяці. Крім цього, через складну і досить високу ампутацію двох ніг, аби стати на протези і опанувати ходьбу, Віктору знадобиться час, постійні заняття з фізичним терапевтом та витримка.


Джерело: Суспільне мовлення України