Суспільне мовлення

Артем Прима та Ірина Петренко виграли спринти на чемпіонаті України-2023 з літнього біатлону: результати

Біатлоністи провели перший старт після завершення літнього чемпіонату світу.

У Львівській області розпочався літній чемпіонат України з біатлону. Перші медалі національної першості розіграли у спринтерських гонках серед чоловіків та жінок.

Попередній турнір біатлоністи збірної України провели у словацькому Брезно-Осрблі, де розігрувалося 12 комплектів нагород. Літній чемпіонат світу в серпні “синьо-жовті” завершили з 11 нагородами та на другому місці у медальному заліку.

До змагальної програми цьогорічного літнього чемпіонату України з біатлону увійшли три дисципліни: спринти, а також гонки переслідування та класичні естафети. Загалом турнір у Яворові триватиме чотири дні: з 19-го по 22 вересня.

Першими на старт літнього чемпіонату України з біатлону вийшли чоловіки. Пізніше у дебютний день турніру змагалися жінки.

Як минули спринтерські гонки літнього чемпіонату України з біатлону

• Лідерами чоловічого спринту були біатлоністи основи збірної України. Ключова боротьба за перемогу на фініші розгорнулася між Артемом Примою та Артемом Тищенком.
  • Вирішальним для визначення переможця стало останнє коло. На ньому Тищенко, який не допустив жодного промаху, програв Примі 11 секунд та фінішував другим. Замкнув призову трійку Денис Насико.
  • Несподіванкою став результат “бронзового” призера у спринті 2022 року Антона Дудченка, який на стрільбі допустив п’ять хиб та фінішував 16-м.
  • Жіночий спринт також виграла представниця команди “А” під час підготовки до сезону 2023/24 – Ірина Петренко. Біатлоністка допустила одну хибу на стрільбі, але випередила другу Дарину Чалик на 19 секунд.
  • Третьою на фініші спринту серед жінок стала Ірина Шевченко, з однією помилкою на стрільбі біатлоністка програла лідерці понад 40 секунд.