Суспільне мовлення

З акторами та декораціями. На Львівщині навчали протидії торгівлі людьми

На Львівщині провели серію спеціальних симуляцій для навчання протидії торгівлі людьми. За умовним сценарієм тренінгу, у реабілітаційному центрі незаконно утримують людей та змушують працювати.

Як повідомила Суспільному спеціалістка міжнародної організації із міграції Анна Кареліна, такі лекції та симуляції провели для працівників соціального сектору, громадських організацій, а також — правоохоронців.

Розігрують під час тренінгу різні сценарії. У тому числі і ті, де серед жертв торгівлі людьми — діти. За словами учасниці навчань Олени Кальбус, у різних областях трапляється різний підхід у роботі.

“Це дуже важливо. Коли буде практичний випадок, то всі представники, які тут були, принаймні зможуть сказати своїм колегам, що це можна робити інакше, не так, як ми робили”, — говорить учасниця навчань Олена Кальбус.

За сценарієм, людину незаконно утримують та змушують працювати. Фото: Суспільне Львів

Для симуляцій вибирали сценарії, що найчастіше трапляються в Україні в реальному житті, розповідає керівник громадської організації “Чистий аркуш ” Ігор Тридуб. Різні ситуації відпрацьовували ті, хто під час реальних розслідувань виїжджає на місця злочинів, що пов’язані зі торгівлею людьми.

“Ми не підказуємо учасникам та учасницям, що робити. Вони роблять помилки, а потім у нас щодня є обговорення і ми проговорюємо: якій структурі і чого не вистачало, що можна покращити”, — говорить керівник громадської організації “Чистий аркуш ” Ігор Тридуб.

З акторами та декораціями. На Львівщині навчали протидії торгівлі людьми

Лекції та симуляції провели для працівників соціального сектору, громадських організацій, а також правоохоронців. Фото: Суспільне Львів

Складність випадків, що пов’язані із торгівлею людьми у тому, аби людям повторно не завдати моральних травм.

“Дуже великий фокус робиться саме на те, щоби при роботі із постраждалою людиною уникнути повторної ретравматизації. Оскільки вже сама ситуація торгівлі людьми є дуже травматичним досвідом”, — каже спеціалістка міжнародної організації із міграції Анна Кареліна.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

За словами Анни Кареліної, загалом навчання відбуватимуться у кілька етапів до середини жовтня. Участь у заняттях візьмуть 120 людей із 12 областей України. Організували практичні тренінги Міжнародна організація із Міграції та ОБСЄ.


Джерело: Суспільне мовлення України