Суспільне мовлення

Студенти Харківської школи архітектури допомагають оцифровувати будівлі архітектури модернізму у Львові

У Львові оцифровують будівлі архітектури модернізму. Ініціаторкою є дослідниця та засновниця проєкту “Львів. Архітектура модернізму” Мирослава Ляхович. За її словами, Основна мета проєкту – це детальна цифрова документація модерністської спадщини через 3D-сканування будинків. Будівлі оцифровує львівська компанія “Skeiron” та студенти Харківської школи архітектури, яка тимчасово базується у Львові.

Студенти Харківської школи архітектури працюють над оцифруванням будинку на вулиці Дорошенка, 53. Розповідають, що теоретична частина практики відбулась у Цюріху, а тут навчаються практично.

“На початку ми трохи заглиблювалися у теоретичну частину того, які взагалі є інструменти дослідження збереження спадщини, як працювати з технологією 3D-сканування з фотогеометрією і зараз ми дуже інтенсивно відточуємо практичні навички”, – каже студентка Пауліна Маряченко.

Оцифрування будівлі. Фото: Львів. Архітектура модернізму

На вулиці Дорошенка потрібно оцифрувати комплекс будівель, який включає три під’їзди. За словами представника компанії Скейрон Федора Ільківа, який контролює процес сканування, особливу увагу треба приділити елементам – це поручні, двері, ворота, деталі на фасаді. Паралельно інша група студентів працює в офісі. Вони обробляють зібрані матеріали розповідає студент Георгій Максименко.

“Коли ми скануємо будівлю ми не можемо за один раз все відсканувати, ми ставимо цей сканер по периметру, усюди, щоб добралися різні площини”, – пояснює студент Георгій Максименко.

Студенти Харківської школи архітектури допомагають оцифровувати будівлі архітектури модернізму у Львові

Харківські студенти оцифровують будівлі у Львові. Фото: Львів. Архітектура модернізму

За допомогою спеціальної програми об’єднують зібрані точки і фотографії, і так відтворюють цифрову проєкцію будівлі. Практика студентів відбувається в межах проєкту оцифрування львівських будівель модернізму. Ідея належить Мирославі Ляхович, вона останні шість років досліджує модернізм в архітектурі Львова.

“Більше як рік тому я отримала стипендію від атх цюріх, це вища технічна школа цюріха в Швейцарії і я вже перебуваю тут більше року власне як дослідниця і продовжую працювати над темою архітектурного модернізму у Львові і власне будучи на кафедрі теорії та історії архітектури ми з колегами подумали як ми можемо більш розвинути цей проєкт і однією з ідей було власне відсканувати”, – розповідає авторка проєкту.

Проєкт “Skeiron” започаткували у 2016 з цього часу вони оцифровують культурну спадщину України. Останні два роки до цього проєкту долучаються студенти та переймають досвід під час навчальної практики.

“За багато років ми оцифрували десятки об’єктів, ми показали приклад світу, що то можна робити масово і в Україні і нам дуже приємно працювати зі студентами, вони тільки вчаться це робити, але через пару років вони вже будуть працювати на підприємстві і зможуть використовувати ці дані, які ми зараз робимо, а ще через декілька років вони будуть вимагати, щоб працювали добре і змогли працювати з такими даними які ми робимо”, – каже власник компанії “Skeiron” Юрій Преподобний.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Згодом результати сканування та дослідження проєкту будуть доступні в мережі.


Джерело: Суспільне мовлення України