Репортаж зі Східниці: як долають наслідки негоди на Львівщині. СУСПІЛЬНЕ | ВІДЕОНОВИНИ
У Східниці Дрогобицького району більш ніж добу ліквідовують наслідки зливи, яка спричинила розлив річки Східничанки. Мешканці селища розповіли Суспільному про те, яких пошкоджень зазнали їхні будинки.
У курортній Східниці зараз так виглядає русло місцевої річки Східничанки: на березі —поламані дерева, сміття та намул.
Берег Східничанки. Суспільне Львів
Поряд рятувальники дістають із завалу автівку.
“Відбувається деблокування автомобіля, який був знесений течією по ріці. Рятувальники його деблокують і в подальшому безпечно передадуть власникам. Тобто здійснюють його евакуацію”, — каже заступник начальника центру швидкого реагування Богдан Городист.
Рятувальники деблокують автомобіль. Суспільне Львів
Куди дісталась напередодні вода, показують Східничанки Мар’яна Гірна та Ольга Тукарівська. На дерев’яному будинку є слід від бруду, який несли потоки води.
“Хвилями несе, ой лишенько, шо ж це робиться! Я в хату, двері закрила. Але ж цікаво подивитися. Я відкриваю двері, а вода вже тут. Це якихось 5 хвилин”, — пригадує Мар’яна Гірна.
Ольга Тукарівська показує сліди від бруду на будинку. Суспільне Львів
Показує, що наробила вода, і власник садиби на вулиці Шевченка Микола Сокаль. Коли знову зможе здавати садибу в оренду — наразі не знає.
“Паркет зірвало, підняло паркет. Ото вже все викидати. Диван вже викидати, ліжко не знаю”, — розповідає чоловік.
Микола Сокаль розповідає про наслідки підтоплення в Східниці. Суспільне Львів
У селищі Східниця від суботи рятувальники відкачують воду із готелів, садиб, та приватних будинків та ліквідовують інші наслідки затоплень, каже начальник обласного оперативного координаційного центру Юрій Марусяк:
“Відбулось затоплення в місті Східниця 6 вулиць, близько 100 присадибних ділянок, 10 готелів. Було зруйновано 5 мостів. Підрозділами ДСНС проводились роботи з відселення людей, з місць, де не могли вони перебувати внаслідок затоплення готельних комплексів, і переведення їх в безпечне місце. Здійснювались роботи по відкачці води”.
Місія з ліквідації наслідків негоди триває. Суспільне Львів
Найбільше збитків внаслідок негоди є у Дрогобицькому, а також Стрийському районі, повідомив керівник Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький.
“Населені пункти Східниця, Урич, Новий Кропивник. На цей час лабораторним центром та Держпродспоживслужбою ведеться робота щодо нерозповсюдження інфекційних захворювань і перевірка якості питної води. Службою ДСНС здійснюється всі можливі заходи із убезпечення постраждалих. А на цей час постраждалих немає”, — каже очільник ОВА.
За його словами, до 14 червня у громадах мають обстежити пошкоджені будівлі та встановити розміри збитків.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Що відомо про наслідки негоди в Східниці та Стрийському районі
- 10 червня через сильні дощі та стікання гірських вод річка Східничанка вийшла з берегів. Рівень води піднявся на 1,5 м. По всій протяжності річки досі розмиті береги.
- Вода підтопила 6 вулиць у Східниці, близько 100 житлових будинків, 10 готелів, 11 магазинів, пошкодила 5 місцевих мостів та затопила 15 автомобілів. Рятувальники відкачали 12 куб. м води з 16 будинків.
- Газо- та водопостачання селища тимчасово припинили. 2/3 Східниці наразі без електропостачання.
- Через пошкодження моста в селі Новий Кропивник та двох мостів в селі Перепростиня відсутній доїзд до 16 населених пунктів.
- У Підгородцях та Уричі підмило дорогу. В найбільш небезпечному місці рух перекрили. Обʼїзд забезпечений.
- Із заповідника Тустань, де тривав чемпіонат України зі спортивного гірського туризму, рятувальники евакуювали 60 людей. Серед них – 44 дитини. Частину з них тимчасово поселили у місцевому народному домі, інші вирушили додому поїздом.
- Надзвичайники евакуювали з підтоплених будинків 45 людей, з них 8 — діти.
- Через сильний дощ та розлив гірських річок низка доріг та мостів у Дрогобицькому та Стрийському районах пошкоджена.
- Начальниця відділу метеопрогнозів Львівського гідрометцентру Олена Смалюх заявила, що масштабні наслідки негоди зумовлені забрудненням невеликих потічків та річок. Комісія постановила розчистити русло річки.
- До 1 липня на Львівщині мають подбати про відновлення зруйнованих чи пошкоджених будівель та споруд, дорожньої та іншої інфраструктури. В разі необхідності підготувати матеріали для звернення до Кабміну стосовно надання допомоги з державного бюджету.