Україна і світ

«Україна: журналісти на передовій»: до Дня журналіста НСЖУ відкрила фотовиставку в київському метро

Після широкомасштабного вторгнення росії в Україну правдиві звіти українських медійників з фронту, їхні відеоматеріали та світлини також стали надзвичайно важливим знаряддям у боротьбі із загарбниками. Саме роботи фотомайстрів з фронтів війни стали основою виставки, яка розпочала свою роботу у Києві напередодні Дня журналіста України.

Місцем проведення виставки символічно стала станція столичного метрополітену «Золоті ворота», яка вже майже півтора року служить містянам укриттям під час повітряних тривог. На виставці представлені 40 світлин відомих фотографів, які показують роботу українських воєнних журналістів та журналісток. Серед авторів знімків — Станіслав Юрченко, Єфрем Лукацький, Ян Доброносов, Євген Завгородній, Ігор Гур’єв, Роман Потапенко, Борис Корпусенко, Сергій Клименко, Марія Ковальова, Такаші Озакі. Також на виставці можна ознайомитися з інформацією про працівників і працівниць медіа, котрі загинули внаслідок російської агресії, фото медійників і медійниць, яких переслідує російська влада в Криму.

Фотовиставка «Україна: журналісти на передовій»

Організаторами виставки виступили Національна спілка журналістів України, мережа Центрів журналістської солідарності та комунальне підприємство «Київінформ».

Заступник начальника Головного управління морально-психологічного забезпечення Збройних Сил України полковник Володимир Яцентюк, вітаючи журналістів з прийдешнім професійним святом, зазначив, що медійники, які завжди пліч-о-пліч з військовими, роблять дуже цінний вклад в історію, адже вони пишуть літопис війни.

Фотовиставка «Україна: журналісти на передовій»

Своєю чергою голова Нацспілки медійників нашої держави Сергій Томіленко під час відкриття виставки звернув увагу на те, що російські окупанти практично на рівні з нашими військовими розглядають представників українських та закордонних медійників як свої цілі й роблять усе, щоб вільне слово замовкло. Так, за даними НСЖУ, за час широкомасштабної війни в Україні загинули 63 працівники вітчизняних та іноземних медіа. Серед них — і ті, хто захищав Україну в лавах ЗСУ, і ті, хто загинув на передовій, виконуючи свій професійний обов’язок. Хтось став цивільною жертвою російської агресії.

Фотовиставка «Україна: журналісти на передовій»

— Окупанти сіють багато горя, забирають життя, створюють сотні тисяч трагедій. Правоохоронці не встигають фіксувати всі ці воєнні злочини. Ключовою роллю журналістів на війні є боротьба з несправедливістю! Тому ми, журналісти, стаємо голосом жертв війни, даємо шанс на справедливість кожному, хто втратив своїх рідних, знайомих! — підкреслив Сергій Томіленко.

Фотовиставка «Україна: журналісти на передовій»

Виставка «Україна: журналісти на передовій» працюватиме у середмісті Києва до 16 червня, аби якомога більше киян та гостей столиці через ці світлини змогли побачити важливу, і особливо важливу у воєнний час, роботу журналістів.

Джерело: Інформаційне агентство АрміяInform
2023-06-03 09:24:47