Суспільне мовлення

Розбудовують житло та господарство: на Львівщині переселенці розвивають екоферму

У селі Горішнє, що на Львівщині, переселенці розвивають екоферму. Проєктом займається громадська організація Go friends. Її директор Євген Моїсеєв переїхав на Львівщину з Києва на початку війни.

Разом з колегами Євген Моїсеєв почав допомагати вимушеним переселенцям. А згодом викупили закинуту ферму та територію довкола і почали її відновлювати. На роботу запросили переселенців, які через війну втратили свої домівки та прибуток.

Директор громадської організації Go friends Євген Моїсеєв. Суспільне Львів

“Ми знайшли цю ферму, почали частково викупляти. Посадили картоплю більше гектара, зібрали 7 тонн картоплі. Коли ми сюди зайшли, тут було багато кропиви. І ми вивезли 40 машин сміття. Влітку тут працювало близько 15 переселенців і люди, які не мають робочих місць”, — каже директор громадської організації Go friends Євген Моїсеєв.

На Львівщині переселенці розвивають екоферму

Тварини на екофермі. Фото: Суспільне Львів

За кілька місяців на фермі з’явився не лише город, а й тварини. Зараз там є поголів’я корів, кіз, овець та свиней. Концепція екоферми полягає в тому, що переселенці тут не лише працюватимуть і забезпечуватимуть себе продуктами, а й житимуть. Вони самі для себе зводять житло, розраховане на сотню людей.

“Ця будівля — екобудинок з коноплі. Конопля змішується з вапном і глиняний такий укріплювач. Тут є 30 кімнат. Це стовідсотковий екобудинок, він дуже теплий. У кожної сім’ї буде свій санвузол та туалет”, — каже директор громадської організації Go friends Євген Моїсеєв.

На Львівщині переселенці розвивають екоферму

Екобудинок з коноплі. Фото: Суспільне Львів

Олександр разом з дружиною та дитиною виїхав з Донеччини навесні. Зараз чоловік працює на будівництві. Каже, що раніше такого досвіду не мав, адже працював у гіпермаркеті.

“За день до того, ну ми ще не думали виїжджати, то були вибухи. Метрів 500 від нас підірвали школу. Після цього ми вирішили таки їхати. Сподіваємося повернутися назад, додому хочеться. А там, як вийде вже. А тут будували, я допомагав роботи покрівлю. З дерева робили перекриття”, — каже переселенець з Краматорська Олександр Стрючков.

На Львівщині переселенці розвивають екоферму

Переселенець з Краматорська Олександр Стрючков. Фото: Суспільне Львів

Зараз переселенці спільно розбудовують фермерське господарство. На території є декілька озер, які вже зарибили. З часом планують облаштувати відпочинкову зону.

Читайте також

Рубіжанська панчішна мануфактура з Луганщини відновлює виробництво у Львові

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

На Львівщину релокували підприємство з Чернігівщини, що виробляє пожежну техніку


Джерело: Суспільне мовлення України