У Червонограді відремонтували частину гуртожитку для переселенців
У Червонограді відремонтували частину місцевого гуртожитку для проживання переселенців. Відремонтували гуртожиток гірничо-економічного коледжу, частину приміщень зараз віддали під житло переселенцям. Там уже живуть майже пів сотні людей, які покинули свої домівки через війну.
Загалом у Червоноградський район із початку повномасштабного вторгнення Росії приїхало близько 28 тисяч вимушених переселенців, а зараз постійно живе на території району — близько 14 тисяч.
Мешканка гуртожитку у Червонограді Світлана Татаренцева. Суспільне Львів
“Коли ти тиждень не спиш, і раптом засинаєш, а прокидаєшся від жаху, тому що бомблять, а твоя дитина сидить над тобою і каже: “Мама, я твій охоронець, не переживай, поспи трошки”. Це дуже важко…”, — каже переселенка з Нікополя Світлана Татаренцева.
У кожного мешканця цього гуртожитку своя історія вимушеного переселення на Львівщину.
Так Алла Міуца із внучками сюди виїхала із поки тимчасово окупованого села у Запорізькій області.
“Ми коли виїжджали 7 квітня, ми порахували, було 15 блокпостів кадирівців….Я не знаю, навіть, як ми виїхали….Ми стільки тих колон танків їхніх пропускали, вони повилазили, а ми так стояли машиною, а вони повилазили з танків, з тими автоматами”, — каже переселенка Алла Муіца.
Гуртожиток у Червонограді. Суспільне Львів
Її сусідка – Ольга Філон до 10 березня переховувалась у підвалі власного будинку у районі Північної Салтівки в Харкові. Втекла з-під обстрілів разом із двома котами, і опинилась на Львівщині.
Ольга Філон. Суспільне Львів
“Від нас заходили танки російські, ми це все чули, йшли бої, вже там неможливо було – ні світла, нічого не було для життя. І ми вирішили втікати. Зранку вискочили з підвалу, додому і забрали котів, документи всі в нас вже складені були”, — каже Ольга Філон.
Гуртожиток у Червонограді. Суспільне Львів
Аби люди, яким довелось покинути рідні домівки мали житло, зробили ремонт. Є варіанти від одномісних і до чотиримісних кімнат.
У Червонограді відремонтували частину гуртожитку для переселенців. Фото: Суспільне Львів
Зараз у цьому гуртожитку повністю оновлені 55 кімнат. Для цього об’єднали гроші благодійників із Польщі, місцевого та обласного бюджетів.
“Близько 13 мільйонів скеровано сюди Львівською ОВА, також залучено кошти Червоноградської міської ради, тобто громади. І є гроші наших колег із Польщі. Це Малопольське воєводство також долучилося, тут близько 4 мільйони. Зроблено 3 поверхи, будівля має 5, тому 2023 рік можливо стане продовженням”, — каже заступниця керівника Червоноградської райадміністрації Ірина Наливайко.
Загалом у гуртожитку можуть проживати близько 200 людей.
Читайте також
Мешканці житла для ВПО на Львівщині отримали генератор
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
На Львівщині відремонтували гуртожиток, де зможуть жити більше 200 переселенців