9 уламків у стегні: у центрі “Незламні” проходить реабілітацію львівський історик-доброволець
У Львові проходить реабілітацію 52-річний Орест Круковський — львівський історик, який добровільно пішов захищати Україну. Наприкінці вересня чоловік потрапив під мінометний обстріл, під час визволення Лиману, що на Донеччині. Про це повідомили у Першому ТМО Львова.
Орест Круковський — історик Музею національно-визвольної боротьби у Львові. Після початку повномасштабного вторгнення добровільно пішов захищати Україну.
“Коли почалась війна, я зрозумів, що прийшов час не тільки розповідати про цю боротьбу, а прийшов час самому взяти в руки зброю. Це було питання моєї честі”, — каже Орест Круковський.
Пів року чоловік служив на східному напрямку. У свій день народження, 27 вересня, Орест разом з побратимами виконував бойове завдання — звільняли Лиман Донецької обласні. Тоді Орест потрапив під мінометний обстріл, у його стегно потрапили 9 уламків.
“Буквально струмками лилась кров. Я розумів, що якщо я за хвилину-пів хвилини не зупиню кров, то я просто помру. Це був найбільш моторошний момент в моєму житті”— каже Орест Круковський.
Побратим Ореста наклав йому турнікет, чоловіка відвезли до лікарні у Краматорську, дорогою він втратив близько двох літрів крові.
У лікарнях Краматорська та Дніпра Оресту зробили кілька операцій та витягли всі уламки. Втім, чоловік втратив чутливість кінцівки, через травмований сідничний нерв. Евакуаційним потягом Орест приїхав до Львова на реабілітацію.
Орест Круковський займається разом зі спеціалістом центру “Незламні”. Перше ТМО Львова
У Національному центрі “Незламні” протягом місяця з Орестом щодня по кілька годин працюють спеціалісти.
“Початкова реабілітація відбувається в горизонтальному положені в ліжку. Кожен день приходжу до нього і займаюся з ним в палаті. Далі, коли нога адаптується до тих навантажень, ми зможемо навантажувати його на тренажерах “, — каже фізичний терапевт Василь Пижевський.
Зараз чутливість в нозі Ореста поступово відновлюється. Лікарі кажуть, чоловік зможе ходити, але для цього потрібно багато часу.
Читайте також
Зможе знову рухати рукою: у Львові лікарі зашили військовому розірваний нерв
У Львові встановили протез ноги військовому з Харківщини
Пересадили м’яз зі спини: у Львові хірурги врятували ногу жінці з Бахмута
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Виніс із городу 12 мін: у Львові встановили протез чоловіку з Авдіївки