Україна і світ

Забруднення річки Сейм досягло Десни: що нині з якістю води

Зафіксовано органічне забруднення з річки Сейм, яке вже досягло Десни, водночас хімічних або високотоксичних речовин не виявлено.

Про це заявив голова Держводагентства Михайло Янчук в ефірі телемарафону Єдині новини.

Отруйні речовини стікають у Десну

– Станом на цей час можемо констатувати, що відбулося забруднення річки Сейм. Фіксуємо переміщення цього забруднення. Воно вже досягло Десни, – сказав він.

Зараз дивляться

За його словами, на сьогодні силами Держводагентства, відповідних організацій та лабораторій, а також лабораторіями Держекоінспекції здійснюється постійний щоденний моніторинг якості води у річках Сейм і Десна.

– Хімічних або високотоксичних забрудників не зафіксовано. Це органічне забруднення. Наразі закумульовано зусилля усіх служб для ліквідації цієї ситуації із залученням науковців і додаткових експертів, – наголосив Янчук.

Він зауважив, що за дорученням прем’єр-міністра Дениса Шмигаля сьогодні відбудеться засідання Держкомісії з ТЕБ та НС, за результатами якого буде надано відповідні доручення органам виконавчої влади та місцевого самоврядування щодо локалізації і ліквідації наслідків.

Якість води у Десні

Виконувач обов’язків голови Держекоінспекції Ігор Зубович в ефірі телемарафону Єдині новини зупинився окремо на якості води у Десні.

За його словами, водозабір на території Сумської та Чернігівської областей не здійснюється, тому там проблем із питною водою немає.

– Щодо Київщини – тут немає жодних забруднень, якість води перебуває в допустимих межах. У Десні на території Сумської та Чернігівської областей  фахівці Держекоінспекції фіксували перевищення, але не хімічне чи якесь токсичне забруднення, а біологічне. Через нього рівень кисню дуже падає, тому дохне риба, – пояснив він.

27 серпня у Держагентстві з розвитку меліорації, рибного господарства та продовольчих програм заявили, що у річці Сейм на Чернігівщині виявили перевищення гранично допустимих концентрацій забруднювальних речовин, зокрема амонію та завислих речовин, внаслідок чого фіксується масова загибель риби.

За його даними, росіяни з 14 серпня скидають у річку Сейм на території РФ відходи невідомих речовин, спричиняючи забруднення водойми.

Наступного дня у Київській ОВА з посиланням на Держекоінспекцію повідомили, що перевищення гранично допустимих концентрацій органічних та мінеральних речовин у річці Десна в межах області не виявлено.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Фото: Держрибагентство

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-08-29 11:00:04