Суспільне мовлення

Восьмий день на кордоні: водій вантажівки про блокаду українсько-польського кордону

На українсько-польському кордоні триває протест польських фермерів. 20 лютого польські страйкарі посилили обмеження руху на кордоні. Заблокованими залишаються шість пунктів пропуску.

Водій Дмитро Тимошенко розповів Суспільному про очікування на перетин кордону та зіпсутий товар.

Дмитро Тимошенко каже, що стоїть на кордоні біля пункту пропуску “Шегині” восьмий день. За його словами, із початком страйку сьогодні, о восьмій годині ранку, польська поліція попросила водіїв від’їхати від кордону.

“Вже восьмий день. У вівторок о 10 годині ми стали й по нині. До сьогодні, до 8 ранку пропускали по одній машині, але багато вклинювалося, багато поляків йшли без черги туди. А тепер все, з ранку без руху. Взагалі я там стояв, біля протестувальників. О восьмій годині вже почався їхній страйк, підійшла поліція їхня, сказали, щоб не провокувати протестуючих, розвертайтеся і назад в “колєйку” ставайте. Приїхали й стали”, — розповідає Дмитро.

Дмитро Тимошенко, 20 лютого 2024. Фото: Ірина Мочульська / Суспільне Львів

З 18 лютого протестувальники не пропускають також гуманітарні вантажі й такі, які швидко псуються. Дмитро Тимошенко каже, що його вантаж зіпсувався за час очікування.

“Смолу веземо, бітум. Це такий продукт, який возиться під температурою. Вже 70 температура, вже все, вона застигла й вже непридатна”, — каже водій.

20 лютого польські страйкарі посилили обмеження руху транспортних засобів на кордоні з Україною. Це стосується шести пунктів пропуску: “Медика-Шегині”, “Долгобичув-Угринів”, “Зосін-Устилуг”, “Корчова-Краківець”, “Гребене-Рава-Руська” і “Дорогуськ-Ягодин”.

Що відомо про блокування польсько-українського кордону

6 листопада 2023 року, близько 14:00 за українським часом, польські перевізники почали блокувати рух вантажівок у пунктах пропуску “Краківець-Корчова”, “Ягодин-Дорогуськ” та “Рава-Руська-Гребенне”.

Асоціація “Укравтопром” із посиланням на Міжнародну транспортну асоціацію України зазначила, що причина страйків — надмірна конкуренція після лібералізації міжнародних перевезень між Україною та країнами ЄС.

23 листопада 2023 року до страйків на кордоні долучилися польські фермери, які протестують на пункті пропуску “Шегині — Медика”.

Польські перевізники 11 грудня 2023 року припинили страйк на пункті пропуску “Ягодин — Дорогуськ”. Митниця запрацювала у звичному режимі, пропуск вантажівок відновили в обидва боки.

Того ж дня перед пунктом пропуску польська вантажівка знову заблокувала рух. Після попередження від польських правоохоронців фуру прибрали.

З 15:00 години 18 грудня 2023 року польські перевізники знову заблокували рух вантажівок на міжнародному пункті пропуску “Ягодин-Дорогуськ”.

З 6 січня у Польщі відновили рух вантажівок дорогою до прикордонного пункту пропуску “Медика – Шегині”.

У Польщі фермери 9 лютого розпочали загальнонаціональний страйк. Акція протесту триватиме щонайменше до 10 березня.

Під час перемовин в Міністерстві сільського господарства президент Національної ради сільськогосподарських палат Віктор Шмулевич заявив, що всі фермери згодні з трьома основними вимогами: вони не хочуть впровадження Green Deal, імпорту сільськогосподарської продукції з України та вимагають підтримки тваринництва.

Станом на ранок 10 лютого польські фермери блокували роботу трьох пунктів пропуску на кордоні з Україною: “Ягодин-Дорогуськ”, “Рава-Руська-Гребенне” та “Шегині — Медика”. Цього ж дня, об 11:30, завершився протест перед пунктом пропуску “Шегині-Медика”. Рух вантажівок відновлений.

12 лютого польські фермери розпочали акції протесту на пунктах пропуску “Долгобичув-Угринів”, “Зосін-Устилуг”. Протестувальники блокують там рух вантажівок. Також повторно заблокували ПП “Медика-Шегині”.

15 лютого біля міжнародного пункту пропуску “Ягодин — Дорогуськ” розпочалася акція протесту українських перевізників, які зібралися у відповідь на дії польських фермерів і затримують рух ваговозів із польською реєстрацією.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

В Держмитслужбі повідомили, що від ранку, 18 лютого, у вантажному пункті пропуску “Ягодин-Дорогуськ” розпочалася анонсована раніше повна блокада руху вантажівок. Протестувальники не пропускають навіть швидкопсувні, небезпечні чи гуманітарні вантажі.


Джерело: Суспільне мовлення України

Магазин автозапчастини AvtoBot м.Ніжин