Україна і світ

Данія припинить навчання українських пілотів на F-16 до кінця 2024 року

До кінця 2024 року Данія припинить навчання українських пілотів на винищувачах F-16.

Про це заявив міністр оборони Данії Трольс Лунд Пульсен під час пресконференції з міністром оборони Норвегії Бьорном Арілдом Грамом.

Чому Данія припинить навчання українських пілотів

Очільник Міноборони Данії пояснив, що країна припинить навчання українських пілотів на F-16 через перехід на винищувачі F-35, для яких використовуватимуть військово-повітряну базу в Скрідструп, де зараз навчають українців.

Зараз дивляться

— Коли програма підготовки завершиться наприкінці 2024 року, близько 20 українських пілотів F-16 пройдуть підготовку на території Данії, – сказав Поульсен.

Крім цього, Данія, як і раніше, зможе робити свій внесок у підготовку українських пілотів, але це відбуватиметься не на території країни.

Поульсен нагадав, що українські пілоти також проходять навчання на F-16 у Румунії. Він заявив, що поки немає рішення, чи буде Данія долучатися до цього процесу та яким чином.

Нещодавно очільниця Міноборони Нідерландів Кайса Оллонгрен повідомила, що вже цього літа її країна передасть Україні перші винищувачі F-16. Вона також уточнила, що спершу ці літаки передасть Данія.

Джерело: DR

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-06-25 00:00:33