Україна і світ

Чим удобрювати малину навесні: коли і як це робити

З приходом тепла природа починає пробуджуватися, тож настає час робіт у саду. Кожній рослині необхідний певний догляд, це стосується й малини. Ця соковита та дуже корисна ягідка потребує, зокрема, підживлення навесні. Які добрива вносити навесні, щоби був гарний врожай малини, а також покрокова інструкція – у матеріалі Фактів ICTV.

Навіщо вносити добрива у малину навесні

Щоб посприяти нарощуванню зеленої маси – для цього здійснюють підживлення малини навесні. Така маніпуляція допомагає ліквідувати нестачу поживних речовин під час активного розвитку кущиків та отримати гарний врожай у майбутньому.

– Внесення добрив навесні виключить дефіцит поживних елементів під час активного розвитку рослин, бо є одним із найважливіших складників здорового росту і рясного врожаю, – каже наш постійний експерт з рослин Олексій Колесник.

Чим можна удобрювати малину весною: органічні та магазинні добрива

Під час підживлення малини навесні, щоб отримати хороший урожай, використовують як органічні, так і магазинні добрива.

Зараз дивляться

Органічні речовини

Щоб активувати ріст малини навесні, застосовують перегній і компост. Ці дві речовини багаті на азот, також у них є фосфор і калій. Всі ці складники дуже потрібні для здорового розвитку кущів соковитої ягідки.

– Органічні добрива, перегній і компост – багаті на азот а також містять фосфор і калій, які так необхідні для розвитку малини. Ці добрива покращують структуру ґрунту, роблять його пухкішим і вологоємним, хоча за надмірного внесення можуть призводити до накопичення нітратів у ґрунті та ягодах, – пояснює Олексій Колесник.

Ще одним органічним добривом, яке полюбляє малина, є зола.

– Зола найбільше містить калію, необхідного для формування ягід, але має лужну реакцію, що може нашкодити рослинам за частого та безконтрольного застосування, – говорить наш постійний експерт з рослин.

Мінеральні добрива

Альтернативою органічним добривам є мінеральні, які можна придбати у магазині. Зазвичай малину навесні підживлюють суперфосфатом, калімагнезією або сечовиною.

– Мінеральні добрива, як-от сечовина, аміачна селітра, суперфосфат, калімагнезія – матимуть значно швидший ефект, аніж згадані вище органічні, але не містять у своєму складі корисних мікроорганізмів і не покращуватимуть структуру ґрунту, – говорить Олексій Колесник.

Тож яке саме добриво для підживлення малини навесні обирати – визначатися лише вам. Головне – дотримуватися техніки проведення маніпуляції та дозування. І пам’ятайте, що різні добрива не радять поєднувати між собою. Все ж таки краще застосовувати кожне з них окремо.

Чим не можна удобрювати малину

Малина дуже погано сприймає хлор, тому варто уникати добрив, які його містять.

– Не варто підживлювати малину хлоровмісними, неякісними, надто кислими або лужними добривами, – додає наш постійний експерт Олексій Колесник.

За його словами, всі вони можуть негативно повпливати на стан рослини.

Коли найкраще підживлювати малину навесні

Малину варто підживлювати протягом усього теплого періоду.

– Перші підживлення малини органічними добривами можна розпочинати одразу після того, як зійде сніг. Вони залишаться ефективними до запуску активного росту малини, – розповідає наш постійний експерт з захисту рослин.

Крім того, під час підживлення малини навесні треба ще зважати й на погоду. Найкраще вносити добрива по талому снігу або під час дощу. Так корисні для цих ягідок речовини краще засвоюються.

Якщо в цей період немає ні снігу, ні дощу, то розкидати добрива варто у хмарну погоду.

Фото: Pixаbay

Час внесення поживних речовин залежить від самого добрива. Так, наприклад, селітрою малину рекомендують підживлювати після розпускання бруньки. Вважається, що тоді ефект від процедури буде найкращим.

А фосфорні добрива, наприклад суперфосфат, слід застосовувати тільки за температури від+10°C.

Чи всі кущі малини потрібно підживлювати

І молоді, й доросліші кущі малини потребують підживлення навесні. Тут зважати потрібно лише на кількість.

– Підживлювати необхідно всі кущі малини – як молоді, так і дорослі. Молоді кущі потребують добрив більше, адже вони активно ростуть та розвиваються. Дорослим кущам також потрібні певні речовини для підтримки здорового стану, – пояснює Олексій Колесник.

Тож приділіть увагу навесні як молодим, так і дорослішим кущам малини.

Як правильно підживлювати малину: покрокова інструкція

Для того, щоб процедура підживлення малини навесні вдалася, варто дотримуватися певної схеми.

  • Крок 1. Оберіть добриво

Під час активного росту кущів малини краще застосовувати добрива у рідкому вигляді, так вони значно швидше будуть засвоюватися.

  • Крок 2. Приготуйте підживлення

Розведіть у воді обране добриво, дотримуючись вказаного виробником дозування.

Якщо ви взяли органічний засіб, то концентрація має бути така.

Перегній або компост

Одне відро потрібно розсипати на 1 квадратний метр ділянки.

Деревна зола

Золу потрібно вносити у чистому вигляді, а ще можна приготувати таку суміш. Розводимо 600 грамів золи в 10 літрах води, чекаємо одну добу і поливаємо малину по 2 літри на 1 кущ.

  • Крок 3. Полийте кущі малини добривом

Після приготування розчину рясно полийте кущі малини.

Якщо рослини ще не прокинулися після зимівлі, або обране вами добриво не передбачає застосовування у рідкому вигляді, то його потрібно внести шляхом розсипання навколо кущів.

Догляд за малиною після підживлення

Полив, замульчування ґрунту та його розпушення є трьома китами, на яких тримається догляд за кущами малини після підживлення.

Після удобрення регулярно поливайте малину, особливо у суху погоду.

  • Замульчування ґрунту

Замульчуйте ґрунт навколо та видаляйте бур’яни.

  • Розпушування землі

Розпушування ґрунту допоможе покращити аерацію та проникнення води.

До речі, раніше Факти ICTV писали, коли садити малину весною та як правильно це робити.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.


Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-04-20 11:23:11

Магазин автозапчастини AvtoBot м.Ніжин