Львівський портал

На Львівщині виявили вже сьому жертву ботулізму. Як вберегтись

Уже сьомий мешканець Львівщини потрапив до лікарні з ботулізмом після вживання м’ясної консерви домашнього приготування. Про це Львівському порталу повідомили в обласному центрі контролю та профілактики хвороб.

Відомо, що чоловік їв м’ясну консерву домашнього приготування. Невдовзі після цього його самопочуття різко погіршилось, тож він звернувся за допомогою до медиків. Зараз хворий перебуває на стаціонарному лікуванні.

Із початку 2024 року це вже сьома людина на Львівщині, якій діагностували ботулізм. Медики наголошують, що найпоширенішою причиною зараження є саме м’ясні консерви домашнього приготування.

Річ у тім, що збудник ботулізму має одну з форм, яка вкрита товстою капсулою (спора). Якщо вона потрапила на м’ясо, рибу, гриби чи овочі, то вбити її може лише автоклав, який є лише на виробництвах.

«Бабусині рецепти консервування чудові, але… комусь може не пощастити. Коли ми відкриваємо баночку, то збудник ботулізму, змінивши форму існування, виділяє сильний токсин, який значно сильніший від ціаністого калію. І цей токсин розташований мозаїкою, тобто 10 осіб з’їдять консерву, а захворіють одна-дві людини», – йдеться у повідомленні.

Зазначимо, що ботулізм може бути смертельно небезпечним, якщо хворому вчасно не ввести відповідну сироватку в лікарні.

Нагадаємо, ботулізм – це харчове отруєння, яке може призвести до тяжких наслідків. Водночас у більшості випадків цієї хвороби можна уникнути, дотримуючись простих харчових правил.

Причиною ботулізму найчастіше стають продукти домашнього консервування: м’яса, риби, рідше  овочів. Потенційно небезпечними є усі консервовані продукти, які були погано вимиті, неправильно/недостатньо термічно оброблені, транспортувались або зберігались неналежним чином.

Навіть консерви, у яких все гаразд з терміном придатності, виглядом і смаком, можуть бути зараженими – ботулізм не можна визначити за кольором або смаком, мікроорганізм, який спричиняє хворобу, не псує продукти.

Також ботулізм може виникнути внаслідок споживання в’яленої чи копченої риби та будь-яких виробів з м’яса (ковбаси, шинки тощо). Найчастіше причиною ботулізму стають в’ялені або копчені продукти домашнього приготування, проте фіксують і випадки хвороби після вживання продуктів вироблених у промислових умовах. Це трапляється при недотриманні відповідних вимог під час заготівлі, переробки чи зберігання продукту.

Симптоми ботулізму:

  • порушення близького зору: ви не можете читати текст, але добре бачите предмети,
  • мерехтіння «мушок» перед очима,
  • сильно виражена сухість у роті,
  • важко говорити (голос стає тихим, гугнявим або пропадає)
  • підвищена стомлюваність,
  • виражена м’язова слабкість,
  • запаморочення,
  • короткочасні ознаки ураження травної системи (нудота, блювання, послаблення випорожнень), а потім – стадія парезу кишечника (здуття живота, закреп),
  • порушення ковтання.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Джерело: Інформаційна агенція «ЛЬВІВСЬКИЙ ПОРТАЛ»
2024-07-07 12:44:50