Виставки, які можна відвідати у жовтні
Цієї осені митці зорганізували чимало виставкових проєктів: дехто з обережністю відновлює свою роботу після перерви 2022 року, деякі художники рефлексують на тему російсько-української війни, організатори інших ініціатив піднімають архіви та збирають кошти на благодійність. Суспільне Культура зібрало кілька виставок, які відкриваються в жовтні 2023 року у різних містах України.
“Ре/Візія”, Київ, з 17 жовтня
Одеський фестиваль сучасної культури “ПОРУЧ” та онлайн-музей шрифтової спадщини Одеси “Літери в місті” 17 жовтня відкривають в Українському домі виставку сучасних плакатів до відомих українських фільмів — “Ре/Візія”. Всього будуть представлені 31 автор постерів. Проєкт створений на основі рейтингу “ТОП-100 українських фільмів”, який уклали після опитування Довженко-Центру в 2020-2021 роках.
До кінця листопада можна купити копії постерів, прибуток піде на підтримку “Ре/Візії”, а 10% — на благодійний фонд “Дрімтім.Одеса”, який допомагає військовим та цивільним на прифронтових та деокупованих територіях.
Афіша виставки “Ре/візія”, Український дім. Фото: Національний центр “Український Дім”/Facebook
“Фантазери”, Ясіня, 20-22 жовтня
20-22 жовтня в селищі Ясіня та на високогірному курорті Драгобрат (Закарпаття) відбудеться щорічний аудіовізуальний фестиваль “Фантазери”. Перед цим діятиме однойменна міжнародна мистецька резиденція. На фестивалі 20-22 жовтня на гостей очікують уже власне презентації доробку учасників резиденції, а також виступи учасників лейблу дніпровської музичної формації Module-Dnipropop. Це такі виконавці:
- Kurs Valut;
- Warнякання;
- Ship Her Son;
- Maxandruh;
- Monotonne;
- Walakos;
- Ігор Ялівець;
- Роман Славка.
14 жовтня, на День селища Ясіня, виступатиме гурт “Пиріг і Батіг” та Євген Гордєєв у його власному жанрі “донбасонова”, а також місцеві колективи.
Куратори фестивалю: Жанна Кадирова (Київ), Оксана Усачова (Київ), Дана Брєжнєва (Київ) та Євген Касьян (Дніпро). Касьян також куруватиме музичну резиденцію “Фантазерів”, а Кадирова і Брєжнєва художню.
Фестиваль “Фантазери” щорічний, уперше його провели у 2017-му, минулого року скасували через повномасштабне російське вторгнення. Зараз увагу приділять взаємодії місцевих жителів селища Ясіня та переселенців з різних регіонів України, яких Ясіня прийняла понад 1000.
Постер-референс на роботи Жанни Кадирової. Надано Суспільне Культура
“Сміливі нести світло”, Київ, 14-22 жовтня
В атріумі Національного музею Тараса Шевченка з 14 по 22 жовтня діятиме фотовиставка “Сміливі нести світло”. Як зазначають організатори, вона — про найскладнішу зиму в історії незалежної України.
“Як жили українці під час масових відключень світла, налагоджували побут, продовжували працювати й допомагати один одному — розповідають у своїх роботах українські фотографи Саша Маслов, Сергій Коровайний, Євген Малолєтка, Поліна Полікарпова, Мстислав Чернов та багато інших”, — пише пресслужба музею.
Фотографії зібрані з майже усіх областей України, вони видані в однойменній книзі, яка теж буде на виставці. А в листопаді 2023-го виставка вирушить до Харкова та Львова.
Організатори проєкту: ДТЕК та Port of Culture за підтримки партнерів Ist Publishing, Ukrainian Association of Professional Photographers та музею Шевченка.
Афіша виставки “Сміливі нести світло”. Надано Суспільне Культура
“Покрив”, Київ, 3.10 — 5.11
Національний музей “Київська картинна галерея” запрошує глядачів на виставку “Покрив”, яка триває з 3 жовтня до 5 листопада. Як зазначає пресслужба закладу, це “діалог минулого та сучасності”, спільний проєкт музею та кількох митців: Людмили Раштанової, Сергія Корнієвського та Еда Потапенкова. Виставку створили в межах проєкту “Перлини музею. Погляд із сьогодення”. Для експозицій заново відкрилися Золотий та Срібний зали музею — вперше після початку російського широкомасштабного вторгнення. На виставці презентовані інтерпретації автентичних творів з колекції музею, як-от Ікона “Чудо Георгія про змія” (середина 16 ст.), Ілля Рєпін (Ріпин) “Поприщин” (1882), Іван Айвазовський “Буря” (1872).
“Мови війни”, Київ, 7.10 — 26.11
Виставку “Мови війни/War Languages” створили у співпраці Музей Ханенків та Одеський художній музей. Там розміщені роботи Євгена Баля, Васі Дмитрика та Миколи Лукіна. Твори — рефлексії на тему “мови війни” та її вияву в житті українців.
Вона іде з 7 жовтня по 26 листопада в Музеї Ханенків. куратор Кирило Ліпатов каже:
“Три проєкти з виставкового циклу Одеського художнього в стінах Музею Ханенків працюють не тільки з заголовною темою, але внутрішніми контекстами київського музею, його планіграфією та постійною експозицією відчуття інтернованої загрози, з яким ми навчились жити за роки війни”.
Афіша виставки “Мови війни”. Фото: Музей Ханенків/Facebook
“Любов | Лють”, Дніпро, 13.10.2023 — 13.01.2024
Із 13 жовтня 2023 року по 13 січня 2023 року в Дніпрі проходитиме виставка харківської художниці Олі Федорової “Любов | Лють”. Проєкт обʼєднує текстові та візуально-поетичні практики мисткині, що тривають із початку повномасштабного вторгнення Росії понині. Експозиція — про пере/проживання сильних емоцій, викликаних війною. В основі виставки — 2 серії та кілька окремих робіт.
“Лють — то є меч, а любов — броня. Але любов також може стати мечем — проти тих, хто не має любові, або ж просто боїться любити. В такому разі лють стає бронею. І мені здається, аби виграти всі свої війни, нам потрібні вони обидві — меч та броня, любов і лють”, — каже авторка.
“Маріуполь. 86 #наживо”, Львів, 5.10 — 1.11
У Львівському органному залі з 5 жовтня по 1 листопада можна буде відвідати виставку, присвячену тому, як світ спостерігав у соцмережах за облогою Маріуполя. Блокада тривала 86 днів – з 24 лютого по 20 травня, коли з “Азовсталі” в полон Росії вийшов останній український військовий і місто опинилось у повній російській окупації. На експозиції — 36 фотополотен 800х1600 за чотирма темами: “Азовсталь”, місто, діти, захисники.
Організатори: Маріупольська міська рада, проєкт “ЯМаріуполь. Культура”, ККП m.EHUB і Львівський органний зал.
Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв’язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]