Служба безпеки України виявила вже понад 300 російських агентів
В інтерв’ю Дмитру Комарову голова Служби безпеки України генерал-майор Василь Малюк розповів про те, що за минулий рік спецслужба виявила вже понад 300 російських агентів. Але є нюанси, говорить очільник СБУ.
— Потрібно розуміти, що ворожий агент — це не завжди людина в кайданках на лаві підсудних, — пояснює генерал. — На певному етапі, якщо він піддається тому, щоб ми його «перешнурували» — вибачте за такий оперативний сленг — мається на увазі перевербували — і в подальшому через нього і дезінформували ворога, і впливали на нього, і отримували від нього якісь дані, то ми використовуємо його по-іншому. А є й ті, хто отримує від 13 до 15 років позбавлення волі, — це, в середньому, такі зараз терміни ув’язнення дають за статтею 111, тобто — державна зрада.
Як розповів голова СБУ, затримують агентів, так би мовити, різного калібру. Від звичайних збирачів інформації щодо дислокації українських військових частин та підрозділів — до топових, таких, до прикладу, як медведчук.
— Якщо ми згадали про цю особу, то потрібно розуміти, що медведчук пліч-о-пліч працював із 5-ю службою фсб рф, — продовжує Василь Малюк. — Це — та служба, яка працює по Україні. Вона весь час цим займалася, це — її пряма робота. У них навіть був такий план під назвою «Промінь» — і в матеріалах справи це відображено — де медведчук своєю рукою навіть вносив корективи щодо того, як потрібно працювати і діяти в Україні. Йдеться про їхнє глибоке агентурне проникнення, про подальше створення окупаційних режимів на території України і так далі.
Генерал додає, що, працюючи над кейсом медведчука, співробітники СБУ виявили й багато інших ворожих джерел. У цьому контексті не можна не згадати, зокрема, й про зрадника, який став резидентом російської розвідки й мав позивний «професор».
— Це — персонаж, який працював в Одесі, — розповідає генерал-майор Малюк. — Там же він і проживав, і він був резидентом, тобто — у нього на зв’язку знаходилися інші агенти, які перебували в інших областях України, збирали інформацію, передавали її «професору», а той, у свою чергу, передавав її ворогу.
Росіян завжди цікавило місцезнаходження об’єктів критичної інфраструктури та так званих «центрів прийняття рішень», тож їхні агенти за гроші шукали адреси військових частин, засекречених штабів та інших важливих об’єктів, після чого передавали їх координати для подальшого завдавання ракетних ударів. Як розповідає начальник Служби безпеки України генерал-майор Василь Малюк, резидент «професор» був затриманий якраз під час виконання завдання фсб щодо отримання інформації про місцезнаходження будівель Одеської військово-цивільної адміністрації та управління СБУ.
— У нього був при собі так званий СТЗ — спеціальний технічний засіб, — пояснює генерал. — Це був годинник, обладнаний відеокамерою та іншими засобами. Він усе фільмував, і в подальшому, завдяки отриманій інформації, ворог планував завдати ракетних ударів по цих об’єктах, будівлях ВЦА та СБУ.
Джерело: Інформаційне агентство АрміяInform
2023-05-27 15:39:16