У Львові 8 тис пасажирів скористалися безготівковою оплатою за проїзд
У Львові з 5 червня почали тестувати безготівкову оплату проїзду на міських маршрутах №1А, 3А та №10. Протягом двох тижнів послугою скористались 8 тисяч пасажирів. Про це повідомили у пресслужбі Львівської міської ради.
За словами заступниці міського голови Ірини Маруняк, за результатами тестового періоду 68% пасажирів придбало квитки у водія, 28% — скористувалися валідацією як пільгова категорія, і приблизно 5% — пасажирів оплатили проїзд безготівково.
На маршрутах із безготівковою контактною оплатою працюють 50 контролерів. За цей час вони виявили 400 людей, які мають пільгу, але ця пільга не дає права на безкоштовний проїзд у міському громадському транспорті. 900 пасажирів не оплатили проїзд жодним із способів. Також фіксували випадки, коли пасажири залишають квиток у водія.
“Це — можливість для зловживань, бо водій може продати його ще раз. Тому, закликаю мешканців, не робити таких речей, адже сама система АСОП запроваджується для того, щоб процес оплати проїзду був прозорим і не було жодних зловживань”, — говорить Ірина Маруняк.
За словами контролерки ЛКП “Львівавтодор” Тетяни Паук, серед найчастіших запитань від пасажирів: чому при безготівковій оплаті гроші списуються не одразу.
“Повна вартість проїзду буде знята через певний час. Пояснюємо, що якщо з рахунку знято 1 грн, не потрібно йти до водія і оплачувати готівкою. 1 грн — зарезервована і через певний час з рахунку знімуть оплату — 15 грн, а 1 грн повернеться на рахунок. Питають також, чому потрібно отримувати квиток у водія. Ми ж наголошуємо, що його ще й треба зберігати до кінця проїзду та не пошкодити, бо тоді складно його перевірити”, — говорить Тетяна Паук.
Як повідомила Ірина Маруняк, з 27 червня можливість безготівкової оплати проїзду тестуватимуть ще на одному маршруті.
Детальну інформацію про тестування безготівкової оплати проїзду у громадському транспорті Львова та як здійснити оплату за проїзд можна переглянути на сайті ЛеоКарт.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Що відомо про впровадження е-квитка у Львові
- Єдиний електронний квиток — “ЛеоКарт” — охоплюватиме всі види громадського транспорту Львова: це трамвай, тролейбус, автобус та дасть можливість пересадки між цими видами транспорту упродовж 40 хвилин після зафіксованої оплати.
- Увесь львівський громадський транспорт, а це близько 750 маршруток, трамваїв та тролейбусів, уже обладнали валідаторами — це пристрої для зчитування ЛеоКарт.
- У Львові обіцяли запровадити е-квиток на початку 2019 року. Згодом дату впровадження перенесли на 2020 рік, а далі — на 2021. У вересні 2020 року до Львова завітала команда чеських фахівців, яка впроваджуватиме е-квиток у місті.
- У грудні 2020 року, оголосили про збір документів для виготовлення пільгового е-квитка. Тоді документи подали 8 тисяч жителів Львівської громади.
- У квітні у львівських трамваях встановили перші валідатори. Це пристрої для зчитування електронного квитка. Наразі вони працюватимуть у тестовому режимі.
- 13 січня 2022 року у Львові почали перший етап впровадження е-квитка.