У Львівському медичному університеті визнали, що жарти про студентів були недоречними
У Львівському медичному університеті визнали, що жарти, якими обмінювалися члени комісії щодо студентів під час розподілу в інтернатуру, були недоречними. Натомість звинувачення у непрозорому відборі заперечили. Більше про ситуацію в університеті дізнавалося Суспільне.
Марія Грищук закінчила шостий курс Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького та буде навчатись на інтернатурі. Розповідає, як відбувався розподіл студентів.
“Цього року КРОК був, його не було минулого року. Але нам не врахували ОСКІ, наш університет, хоча в наказі МОЗ написано, що університети, які здають ОСКІ, мають їх враховувати. Це практичний такий іспит. Ми показуємо практичні навички по різних предметах. Нам не надали список комісії: хто був головою комісії, хто взагалі входив у цю комісію. Ми не знали абсолютно нічого. А коли ми почали задавати питання, на основі яких наказів, звернень, де регламент, чому в нас лише три хвилини, як це все визначається, нам відповіді не надали і тоді вже почали виникати конфлікти”, — розповідає студентка.
Марія Грищук. Суспільне Львів
Розподіл студентів в інтернатуру відбувався у форматі онлайн-відеоконференції. Студенка зазначає, що ректор медуніверситет Борис Зіменковський некоректно висловлювався стосовно спеціальності та прізвищ деяких студенток. Фрагмент розмови дівчина опублікувала у соцмережі.
“Я не можу пояснити, що це було, бо ми самі були здивовані від таких фраз. Я знаю, що багато хто каже, що це просто жарти, не треба звертати на це увагу. Але коли ти чуєш такі “жарти” протягом шести років навчання від викладачів систематично. Мені здається, кожна студентка кожної групи може навести вам приклад, як це було. То коли ти чуєш це від в.о. ректора, який на посаді вже 25 років, то трішки задаєшся питанням, чому таке відбувається”, — додає Марія Грищук.
Львівський медичний університет. Суспільне Львів
Ректор медичного університету Борис Зіменковський спочатку погодився на відеокоментар на прохання Суспільного. Однак наступного дня відмовився говорити на камеру, зіславшись на заяву, опубліковану на сайті вишу.
“Процедура здійснювалась в університеті прозоро: в електронній базі даних, яка була доступною для усіх випускників на сайті університету в режимі реального часу, відображались результати персонального вибору кожного здобувача освіти (…) Жарти, якими обмінювалися між собою члени комісії, напевно, були недоречними, адміністрація університету це визнає. Проте жоден з присутніх не мав на меті образити будь-кого зі студентів. Члени комісії та ректор Університету академік НАМН України, професор Борис Зіменковський просять вибачити за ті репліки, які не мали звучати під час процедури розподілу”, — йдеться у повідомленні.
Студенти медичного університету. Суспільне Львів
Адвокатка Лілія Баюш говорить, що у такому випадку студенти мають право звернутися до суду, якщо вважають, що їхні права порушені.
“В таких ситуаціях людина, якщо вона вважає, що це образило її честь і гідність, то має право звернутися до суду і в тому числі стягувати за таку річ, якщо це її якимось чином психологічно травмувало, моральну шкоду за таку ситуацію”.
Лілія Баюш. Суспільне Львів
Також на ситуацію, яка сталась в університеті, відреагувало Міністерство охорони здоров’я.