Суспільне мовлення

Блокада шести пунктів пропуску: на в’їзд в Україну з Польщі очікують понад 2500 вантажівок

Станом на ранок, 20 лютого, на шести пунктах пропуску, які блокують польські протестувальники, на в’їзд в Україну очікують понад 2500 вантажівок. Найбільше — на ПП “Дорогуськ-Ягодин” та “Корчова-Краківець”

Про це в ефірі “Суспільне.Спротив” повідомив речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко. За його словами, станом на 8:45 ситуація на кордоні незмінна, інформація про початок блокування інших пунктів пропуску від польських прикордонників ще не надходила.

“Блокується шість напрямків, якщо говорити з української сторони, то “Ягодин”, “Устилуг”, “Угринів”, “Рава-Руська”, “Шегині” та “Краківець”. Сукупно на всіх цих шести напрямках станом на ранок сьогодні в чергах на території Польщі в напрямку нашої країни очікують на перетин кордону десь трошки більше 2,5 тисяч вантажних транспортних засобів. Найбільше — навпроти ПП “Краківець” і “Ягодин”, — каже Андрій Демченко.

Речник ДПСУ додає, також фіксують суттєве зниження кількості вантажівок, які перетинають кордон за добу.

“Найбільш критично — по напрямку ПП “Шегині” та “Ягодин”. Якщо брати останній, то це найбільший інфраструктурний напрямок, який може пропускати за добу і 1200, і 1400 вантажівок в обох напрямках, натомість за минулу добу його перетнуло 70 вантажних транспортних засобів на в’їзд в Україну, жодна вантажівка не перетнула кордон в бік Польщі”, — зазначає Андрій Демченко.

Він уточнює, що поляки не блокують рух автобусів та легкових авто, втім можливе ускладнення руху через протести.

“Те, що можу констатувати по нашим пунктам пропуску, то бачу, що автобуси слідують як на виїзд з України і польська сторона їх приймає, так і з Польщі також рухаються автобуси, які пройшли контрольні процедури і вже прибувають в Україну. Звісно, коли польські фермери перебувають на автошляху та блокують рух, може виникнути ускладнення для будь-якої категорії транспорту. Але ми бачимо, що рух для автобусів не блокують, можлива ускладненість руху, але блокади немає”, — говорить чоловік.

Андрій Демченко додає, що дати оцінку тому, чи повністю забезпечується можливість проїзду вантажівок, які перевозять гуманітарні вантажі, паливо та швидкопсувні товари не можна. Адже блокування відбувається на території Польщі. Та, за його словами, і паливо, і окремі види гуманітарних вантажів прибувають до українських пунктів пропуску.

Що відомо про блокування польсько-українського кордону

6 листопада 2023 року, близько 14:00 за українським часом, польські перевізникипочали блокувати рух вантажівок у пунктах пропуску “Краківець-Корчова”, “Ягодин-Дорогуськ” та “Рава-Руська-Гребенне”.

Асоціація “Укравтопром” із посиланням на Міжнародну транспортну асоціацію України зазначила, що причина страйків — надмірна конкуренція після лібералізації міжнародних перевезень між Україною та країнами ЄС.

23 листопада 2023 року до страйків на кордоні долучилися польські фермери, які протестують на пункті пропуску “Шегині — Медика”.

Польські перевізники 11 грудня 2023 року припинили страйк на пункті пропуску “Ягодин — Дорогуськ”. Митниця запрацювала у звичному режимі, пропуск вантажівок відновили в обидва боки.

Того ж дня перед пунктом пропуску польська вантажівка знову заблокувала рух. Після попередження від польських правоохоронців фуру прибрали.

З 15:00 години 18 грудня 2023 року польські перевізники знову заблокували рух вантажівок на міжнародному пункті пропуску “Ягодин-Дорогуськ”.

З 6 січня у Польщі відновили рух вантажівок дорогою до прикордонного пункту пропуску “Медика – Шегині”.

У Польщі фермери 9 лютого розпочали загальнонаціональний страйк. Акція протесту триватиме щонайменше до 10 березня.

Під час перемовин в Міністерстві сільського господарства президент Національної ради сільськогосподарських палат Віктор Шмулевич заявив, що всі фермери згодні з трьома основними вимогами: вони не хочуть впровадження Green Deal, імпорту сільськогосподарської продукції з України та вимагають підтримки тваринництва.

Станом на ранок 10 лютого польські фермери блокували роботу трьох пунктів пропуску на кордоні з Україною: “Ягодин-Дорогуськ”, “Рава-Руська-Гребенне” та “Шегині — Медика”. Цього ж дня, об 11:30, завершився протест перед пунктом пропуску “Шегині-Медика”. Рух вантажівок відновлений.

12 лютого польські фермери розпочали акції протесту на пунктах пропуску “Долгобичув-Угринів”, “Зосін-Устилуг”. Протестувальники блокують там рух вантажівок. Також повторно заблокували ПП “Медика-Шегині”.

15 лютого біля міжнародного пункту пропуску “Ягодин — Дорогуськ” розпочалася акція протесту українських перевізників, які зібралися у відповідь на дії польських фермерів і затримують рух ваговозів із польською реєстрацією.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

В Держмитслужбі повідомили, що від ранку, 18 лютого, у вантажному пункті пропуску “Ягодин-Дорогуськ” розпочалася анонсована раніше повна блокада руху вантажівок. Протестувальники не пропускають навіть швидкопсувні, небезпечні чи гуманітарні вантажі.


Джерело: Суспільне мовлення України

Магазин автозапчастини AvtoBot м.Ніжин