Україна і світ

Мошки на кімнатних квітах: як позбутися та запобігти їхній появі


Мошки на кімнатних рослинах можуть стати справжньою проблемою для квітникарів. Вони не лише псують естетичний вигляд, а й можуть завдати шкоди рослинам.

Мошки висмоктують поживні речовини та послаблюють їх. За відсутності своєчасного лікування це може призвести до загибелі рослини. До того ж шкідники, кружляючи у повітрі, можуть докучати й людям.

Life. Факти ICTV розказують про причини появи мошок та ефективні методи боротьби з ними — детальніше читайте в матеріалі.

Чому з’являються мошки на кімнатних квітах

На перший погляд, маленькі мошки можуть здаватися нешкідливими. Проте, якщо допустити їхнє розмноження, вони можуть стати причиною загибелі квітки чи іншої рослини.

Мошки відкладають безліч яєць у ґрунт, личинки, які вилуплюються, активно живляться корінцями рослин. У результаті квіти страждають від дефіциту вологи та поживних речовин й можуть загинути. Крім того, пошкоджене коріння легко уражається різноманітними вірусами та грибками.

Помітити комах не складно. Вони можуть здійматися у повітря під час доторкання до горщика з квіткою, літати у повітрі або повзати по підвіконню.

Причини появи мошок на кімнатних рослинах:

  • Перезволоження ґрунту — надмірний полив створює сприятливі умови для розмноження мошок. Вологий ґрунт стає ідеальним середовищем для відкладання яєць.
  • Неякісний або заражений ґрунт — використання ґрунту, який містить личинки або яйця мошок (наприклад, земля із саду, городу чи неякісний магазинний ґрунт), може призвести до розмноження мошок після посадження.
  • Органічні залишки — рослинні матеріали, що гниють, або надмірне використання органічних добрив можуть приваблювати мошок.

Мошки можуть залітати через відчинені вікна або вентиляційні отвори, особливо в теплу пору року.

Шкідливі комахи можуть оселитися на кімнатних квітах через зрізані оранжерейні чи польові квіти, а також потрапити з новими горщиковими рослинами. Тому намагайтеся ставити їх трохи далі від кімнатних рослин.

Якщо ви помітили дрібних шкідників, починайте діяти негайно, щоб не допустити їхнього розмноження.

Як позбутися мошок на кімнатних квітах

На домашніх рослинах часто можна зустріти попелицю. Позбутися її можна за допомогою будь-якого універсального засобу від шкідників кімнатних рослин. Наприклад, можна придбати інсектицид широкого спектра дії — Актеллік, Фітоверм, Провадо, Каліпсо тощо. Також можна застосувати безпечні народні методи.

Існує кілька ефективних методів боротьби з мошками:

  • Сірники — встроміть кілька сірників у ґрунт головками вниз (сірка відлякує мошок).
  • Цитрусова шкірка — розкладіть шматочки апельсинової або лимонної шкірки на поверхні ґрунту.
  • Обробка мильним розчином — розчиніть 50 г господарського мила у 250 мл води, обприскайте рослину та ґрунт. Повторюйте процедуру раз на 5 днів до зникнення комах. Зверніть увагу! Поливати землю мильним розчином не можна, це може негативно позначитись на рослині.
  • Настій часнику — допомагає боротися з мошками завдяки своїм інсектицидним властивостям. На 1 л води додати кілька подрібнених зубчиків часнику, настояти протягом двох годин та полити квіти. Для профілактики можна розкласти на підвіконні нарізані шматочки часнику.
  • Перекис водню — додайте столову ложку перекису водню до склянки води, обприскайте листя та ґрунт. Цей спосіб допоможе знищити личинки мошок і не зашкодить рослинам.
  • Деревна зола — обсипте поверхню ґрунту тонким шаром золи, це буде відлякувати мошок.

Позбутися шкідників можна замінивши верхній шар ґрунту. Видаліть 2-3 см верхнього зараженого ґрунту та замініть його на свіжий, попередньо знезаражений. Для цього перед посадженням нових рослин прогрійте ґрунт у духовці або пролийте його слабким розчином марганцівки для знищення можливих шкідників.

Щоби позбутися шкідників, що літають у повітрі, використовуйте пастки для мошок. Це можуть бути магазинні жовті клейкі стрічки або створіть пастку з яблучного оцту та краплі мила в невеликій ємності поруч із рослиною.

Ми розказали, як позбутися мошок і жучків у вазонах за допомогою народних засобів. Проте не менш важливим буде дотримання умов догляду за квітами.

Мошки на кімнатних квітах: як запобігти появі

  1. Слідкуйте за поливом. Давайте верхньому шару ґрунту підсохнути між поливами, щоб запобігти створенню сприятливих умов для розмноження мошок. Виливайте надлишки води з піддонів.
  2. Регулярно провітрюйте приміщення, щоб запобігти застою повітря та уникнути появи шкідників. Також корисно буде виставляти квіти на свіже повітря.
  3. Використовуйте якісний ґрунт. Обирайте перевірені ґрунтові суміші та знезаражуйте їх перед використанням. Також не забувайте додавати дренаж під час саджання рослин.
  4. Якщо придбали нові квіти, відправляйте їх на карантин в окреме приміщення.
  5. Використовувати готові магазинні добрива або ретельно знезаражуйте ґрунт перед закладкою в горщики.

Ми розказали, як позбутися від мошок у квіткових горщиках. Дотримуючись цих рекомендацій, ви зможете ефективно боротися з мошками на кімнатних рослинах та запобігти їхній повторній появі.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2025-02-04 14:25:00