Україна і світ

Пальмова олія в Україні відтепер під забороною: як це позначиться на вартості продуктів


Президент України Володимир Зеленський підписав закон, яким забороняється застосування пальмової олії та інших трансжирів під час виробництва низки продуктів.

Про які продукти йдеться

Як стало відомо, Закон №5148 обмежує використання гідрогенізованих рослинних жирів та олій (зокрема, пальмової) при виробництві деяких продуктів, а саме:

  • у традиційних молочних продуктах;
  • у дитячому харчуванні;
  • у кондитерських виробах – шоколад, морозиво тощо.

Граничний вміст трансжирних кислот у харчових продуктах має бути не більш як 2 г на 100 г загальної кількості всіх жирів у продукті, а на маркуванні має бути чітко вказано, який саме трансжир у ньому міститься.

Шкода пальмової олії

За словами експертів-дієтологів, найчастіше пальмову олію використовують у кулінарії – вона входить до складу маргарину, спредів, солодощів, які можна довго зберігати, печива, хлібобулочних виробів, фастфуду. Також на її основі виробляють мило, шампуні, мийні засоби, біопаливо та корм для тварин.

Водночас пальмова олія на 50% складається з насичених жирів, які вважаються «поганими». Е

– Якщо вживати надмірну кількість таких жирів, виникає ризик серцево-судинних захворювань, оскільки вони підвищують рівень холестерину ліпопротеїдів низької щільності та знижують рівень холестерину ліпопротеїдів високої щільності (так званий «добрий» холестерин), -каже лікарка.

Як зміниться вартість продуктів

Попри очевидну і доведену шкоду для здоров’я, виробнику вигідно використовувати саме пальмову олію, оскількитрансжир здешевлює вартість продукту. Умовно – молочний жир коштує 300 грн за кілограм, а трансжир – удвічі дешевший. Завдяки такій різниці в ціні можна отримати надприбуток.

Засловами заступника начальника Управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини і начальника відділу державного контролю ГУ Держпродспоживслужби в Києві Юрія Міркеєва, заборона пальмової олії не позначиться на вартості натуральних продуктів.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Але ті продукти, в яких використовувалися трансжирні кислоти, або зовсім зникнуть, або виробники будуть змушені перейти в правове поле і використовувати незаборонені інгредієнти. »

– Ціна зросте не тому, що оператори ринку хочуть отримати надприбуток, а тому, що вони будуть змушені використовувати безпечну сировину. Завдяки цьому ми отримуватимемо безпечний харчовий продукт, але відповідно і ціна підніметься на цей сегмент продуктів, – каже Юрій Міркеєв.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-11-07 11:07:00