Україна і світ

Чому РФ зосередилася на атаках дронами та чи готує новий ракетний удар: аналіз експерта

Російські окупанти змінили тактику застосування ударних безпілотників. З настанням холодів вони б’ють Шахедами по об’єктах української енергоінфраструктури, що й не дивно з огляду на попередні роки повномасштабної війни.

Кремль не припиняє спроб створити в Україні блекаут, але завдяки нашим силам ППО окупантам це не вдається.

За даними Центру протидії дезінформації при РНБО, РФ застосовує точкові атаки Шахедами на енергетичну інфраструктуру для економії ракет. Останні агресор накопичує на аеродромах, де базується стратегічна авіація.

Скільки ракет має Росія, скільки безпілотників має Росія, чому окупанти зосередилися на ударах безпілотниками та чи не означає це, що РФ накопичує ракети, щоб завдати масованого удару по українській енергетиці – читайте на Фактах ICTV.

Скільки ракет має Росія

За підрахунками авіаексперта Валерія Романенка, виходячи із даних української розвідки, на сьогодні у РФ може бути така кількість ракет:

  • Іскандер-М – близько 300; 
  • Кинджал – до 70;
  • Х-101 – близько 340;
  • інших крилатих ракет – близько 230.

Скільки безпілотників має Росія

Також Романенко розповів, скільки безпілотників має Росія. За його словами, на місяць Кремль виробляє у середньому 500-600 ударних безпілотників типу Шахед.

–  Про випуск 6 тис. Шахедів від початку року вони відрапортували вже у вересні. Тобто загальний випуск до кінця року становитиме мінімально 9 тис., – сказав експерт. 

Чи готує РФ новий масований обстріл України

Виходячи з тактики російських окупантів, яку вони застосовують в останні кілька тижнів, а саме точково атакують енергетичні обʼєкти Шахедами, експерт припустив, що Кремль готується завдати масованого ракетного удару по об’єктах критичної інфраструктури та вибирає для цього найбільш зручний для себе та найбільш критичний для України момент. 

За словами Романенка, приводом для атаки можуть стати складні погодні умови, наприклад снігопади та заморозки, або інші природні катаклізми.

В той момент вони спробують завдавати максимального ракетного удару. Бо насправді ракет хоча й багато, але не настільки багато, щоб фактично паралізувати нашу економіку. Їхній програмний посил — із зими минулого року на всіх формах загнати українців у печери. Тобто зробити так, щоб ми сиділи в темряві, без газу, без світла, без води і варили їжу на багаттях. Оце їхня, так би мовити, ідея фікс, – підкреслив експерт. 

Як Україна може запобігти масованим ударам РФ

Щоб зірвати план Кремля із занурення України у пітьму та запобігти дроновим та ракетним ударам по нашій інфраструктурі, ЗСУ мають завдавати ударів по російських заводах з виготовлення компонентів зброї та складах зберігання боєприпасів.

– Я б зараз максимально донатив на наші безпілотники, це поки що наш єдиний спосіб завдавати ударів по РФ, – каже експерт. 

За словами Романенка, однією з пріоритетних цілей Сил оборони України міг би стати завод з виробництва іранських безпілотників в Єлабузі (Татарстан).

– Навіть запустивши сотню безпілотників, рознести вдрузки завод в Єлабузі. Але, на жаль, поки що, мабуть, в нас нема такої кількості далекобійних безпілотників. Ми завдали удару по Каспію на 1 500 км, але то був один чи два безпілотники, які долетіли. А для того, щоб рознести велике підприємство, потрібно з сотню таких дронів, – зауважив експерт. 

Також ЗСУ можуть завдавати ударів по електричних станціях, що забезпечують живлення російських підприємств, та заводах, які виробляють важливі компоненти для зброї.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Раніше Факти ICTV розповідали, що російські окупанти почали запускати безпілотники на низьких висотах і хвилями. Про нову тактику РФ читайте у нашому матеріалі.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-11-07 17:29:00