Україна не відмовилася від планів щодо Керченського мосту, – Плетенчук
Україна не відмовилась від своїх планів стосовно Керченського мосту, і Росія змушена докладати великих зусиль для його оборони. Про це в коментарі Укрінформу розповів речник Військово-морських сил ЗСУ Дмитро Плетенчук.
За його словами, рішення про ураження цього об’єкту ухвалюватиме вище військове керівництво. Водночас він відзначив, що росіяни посилюють захист мосту від можливої атаки.
«Я вас можу лише запевнити в тому, що росіянам дуже важко дається оборона цієї споруди. Тобто вони змушені застосовувати максимально можливу кількість систем протиповітряної оборони навколо цього мосту.., вони змушені задіювати інші види та роди збройних сил.., в тому числі так звану Росгвардію, для того щоб здійснювати пропускний режим, як вони його називають – «контртерористичний», – сказав речник.
За його словами, росіяни не можуть використовувати Керченський міст для перекидання військових вантажів, однак ця споруда залишається для них символом імперської політики.
«Міст не може виконувати того функціоналу основного, а саме – (забезпечувати – ред.) повноцінну військову логістику залізничну, для якої він був побудований. Для росіян залишається важливим сам фактор його існування, його символічність. Навіть не маючи фактично можливості використовувати його повноцінно для перекидання важкої бронетехніки, цистерн з пальним, вони все одно чіпляються за це як за один з таких сакралізованих символів російської імперської політики», – зазначив Плетенчук.
Щодо ймовірності запуску альтернативної Керченському мосту залізниці, то, за словами Плетенчука, наразі немає підтвердження, що ворог має цей потенціал.
«Підтвердженої інформації, що вони з’єднали Ростов з Джанкоєм, як декларували, немає. Там і раніше була залізниця. Те, що вони її відновили, не означає, що вони зараз можуть перекидати суходолом у Крим усе необхідне», – зазначив Плетенчук.
Він зауважив, що росіяни здійснювали логістику поромними переправами, які зараз не працюють після ураження, і відповідно, для ворожого угруповання на півдні ця логістика недоступна. Водночас у Феодосії горів нафтовий термінал.
«Це все елементи російської військової логістики, які зараз «успішно» не працюють», – підсумував Плетенчук.
Як повідомляв Львівський портал, вперше міст у Керчі або так званий кримський міст спалахнув в ніч на 8 жовтня 2022 року. Тоді частина його залізничного полотна обвалилась у море.
Торік наприкінці травня в районі кримського мосту фіксували задимлення, але окупаційна адміністрація запевняла, що причиною було «навчання».
В ніч на 17 липня 2023 року на мості знову пролунали вибухи, були значні руйнування. Невдовзі після цього президент України назвав кримський міст ціллю, яку потрібно нейтралізувати.
19 серпня 2023 року кримський міс знову зазнав атаки, ймовірно, морськими дронами, які перед цим продемонструвала СБУ.
Після всіх цих атак на міст у Керчі росіяни стягнули баржі для його захисту від українських дронів.
Водночас західні ЗМІ раніше писали, що Головне управління розвідки Міноборони України готує операцію зі знищення кримського мосту. Попередньо у медіа припускали, що це може статись у першій половині 2024 року.
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.
Джерело: Інформаційна агенція «ЛЬВІВСЬКИЙ ПОРТАЛ»
2024-11-07 16:10:00