Україна і світ

Виплати для ВПО з 1 вересня: кому продовжать допомогу

З 1 вересня в Україні ще на пів року продовжать виплати людям з-поміж внутрішньо переміщених осіб, які їх до цього отримували. 

Виплати для ВПО з 1 вересня

Таким чином, у вересні продовжать виплати ВПО тим, кому допомога призначена автоматично. А також тим, кому схвалили заявку на продовження виплат. 

Про продовження з 1 вересня виплат людям з числа ВПО повідомила міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук. 

Зараз дивляться

– Було прийнято рішення на урядовому рівні, що виплати ВПО будуть продовжені тим категоріям, які їх зараз отримують. Йдеться про 1,5 млн осіб. Також ми звернулися до Міністерства соціальної політики з проханням розширити коло отримувачів цієї допомоги. Наразі очікуємо від них відповідь, – заявила Верещук.

Також міністерка додала, що ВПО, діти яких із нового навчального року навчатимуться онлайн, не будуть позбавлені виплат, якщо вони їх отримують відповідно до законодавства. 

Нагадаємо, що з 1 березня 2024 року для тих ВПО, які отримували виплати протягом року або двох, їх було продовжено до 1 вересня.

Частині ВПО виплати були продовжені автоматично, а ще частина — мала подати відповідні заяви до органів соціального захисту населення або ЦНАП. 

Допомога українців, які проживають в країні і мають статус внутрішньо переміщених осіб, становить: 

  • для осіб з інвалідністю та дітей – 3000 грн;
  • для інших осіб – 2000 грн.

Перелік категорій ВПО, яким продовжуються виплати 

Продовжуються виплати для наступних категорій внутрішньо переміщених осіб: 

  • Для пенсіонерів, у яких станом на 1 січня 2024 року  розмір пенсії  не перевищує 9 444 грн (чотири прожиткових мінімуми для осіб, що втратили працездатність); 
  • Осіб з інвалідністю I чи II групи, дітей з інвалідністю віком до 18 років та дітей хворих на тяжкі захворювання;
  • Дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа віком до 23 років, а також батьків-вихователів і прийомних батьків;
  • Для непрацюючих осіб працездатного віку, які здійснюють догляд за дитиною до 14 років; 
  • Для сімей у яких, виховується троє і більше дітей віком до 18 років, всі діти проживають в сім’ї і не виховуються в інтернатних закладах;
  • Для осіб, які доглядає за людиною з інвалідністю I групи або дитиною з інвалідністю віком до 18 років;
  • Малолітніх дітей, які прибула без супроводу законного представника за заявою особи, яка перебуває у сімейних, родинних відносинах; 
  • Вагітних жінок після 30-го тижня вагітності (27-го тижня вагітності — для жінок, яких віднесено до I—IV категорій осіб, постраждалих від наслідків аварії на Чорнобильській АЕС). 

В Україні запускають проєкт для переселенців Гроші ходять за людиною 

Мінсоцполітики розпочинає проведення експериментального проєкту, який дає можливість надавати внутрішньо переміщеним особам похилого віку та особам з інвалідністю соціальні послуги стаціонарного догляду і підтриманого проживання за принципом Гроші ходять за людиною. 

Цей проєкт дає можливість ВПО залишатися в громаді, будувати соціальні та економічні зв’язки, а також – самостійно приймати рішення щодо свого життя. 

Алгоритм отримання послуги такий: людина, яка потребує послуги підтриманого проживання чи стаціонарного догляду, подає письмову чи електронну заяву до органу місцевого самоврядування за місцем проживання або за місцем звернення.

Якщо вона не може зробити це самостійно, їй допомагає соціальний менеджер. 

Після укладання договору із надавачем соціальних послуг, людина починає отримувати послугу. А кошти – для сплати за отриману послугу – Фонд соціального захисту осіб з інвалідністю перерахує їй на банківську картку. За послуги людина самостійно розраховується карткою.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram


Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-08-29 14:48:05