Україна і світ

В Україні перестали працювати 1 300 терміналів Starlink – CNN

З 24 жовтня в Україні перестали працювати 1 300 терміналів Starlink.

Як повідомляє CNN з посиланням власні джерела, причиною стала “відсутність фінансування”.

Відключення торкнулося блоку з 1 300 терміналів, які Україна в березні придбала у британської компанії SpaceX та використовувала для бойових операцій.

– Українська армія сплачувала $2 500 на місяць за те, щоб кожен із 1 300 терміналів продовжував працювати, і до вересня загальна вартість збільшилася майже до $20 млн. Зрештою вони більше не могли дозволити собі оплату, — пише CNN.

Перш ніж термінали повністю відключилися, на початку жовтня Міністерство оборони України звернулося до своїх британських колег із проханням сплатити щомісячний рахунок у розмірі $3,25 млн.

Британський чиновник зазначив CNN, що після обговорень між міністерствами “було вирішено, що військові можливості мають вищий пріоритет”.

– Ми підтримуємо низку терміналів, які мають пряме тактичне значення для українських військових у відбитті російського вторгнення. Ми розглядаємо та визначаємо пріоритетність усіх нових запитів з погляду впливу, який пожертвування можуть надати на підтримку України в захисті її народу від сумного вторгнення Путіна, — сказав чиновник.

Раніше міністр оборони України Олексій Резніков заявив, що Україна має щонайменше три джерела фінансування роботи Starlink.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

За його словами, українські високопосадовці перебувають у прямому контакті з бізнесменом Ілоном Маском, щоб знайти вихід зі спірної ситуації щодо оплати роботи терміналів Starlink в Україні.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2022-11-04 23:01:15

Магазин автозапчастини AvtoBot м.Ніжин