В ISW назвав дві цілі атак РФ на енергетику України
Серія ударів РФ по українських енергетичних об’єктах є частиною ширшої кампанії, спрямованої та те, щоб заморозити Україну та підштовхнути Київ та Захід до прийняття вигідних Кремлю політичних рішень.
Так вважають аналітики Інституту вивчення війни (ISW).
Цілі атак РФ на енергетику України
– У ніч з 12 на 13 грудня російські війська здійснили найбільшу з початку війни серію ракетних і безпілотних ударів по Україні, спрямованих переважно на українську енергетичну інфраструктуру, – йдеться у звіті.
Вони нагадали, що, за даними Повітряних сил ЗСУ, росіяни запустили 94 ракети та 193 дрони.
При цьому у компанії ДТЕК заявили, що цей удар завдав серйозної шкоди їхнім тепловим електростанціям, а українська влада повідомила, що ця атака була спрямована на об’єкти енергетики та критичної інфраструктури в Київській, Одеській, Чернігівській, Вінницькій, Івано-Франківській, Львівській та Тернопільській областях, і це спричинило запровадження віялових відключень на більшій частині території країни.
А в МАГАТЕ повідомили, що п’ять з дев’яти ядерних реакторів на підконтрольній Україні території знизили свою потужність, з яких два вже виробляли енергію на зниженій потужності через наслідки атак наприкінці листопада, а решта три повернулися до повної потужності 13 грудня.
В ISW також проаналізували заяву Міноборони РФ про те, що удар 12-13 грудня був відповіддю на атаку України по Таганрогу в Ростовській області 11 грудня з використанням ATACMS.
– Хоча російські війська, ймовірно, планували провести такий удар незалежно від цього, і їм зручно використовувати удар 11 грудня для виправдання поточних російських ударів по об’єктах критичної інфраструктури в Україні, – вважають аналітики.
Водночас не відкидають, що цей меседж можливо спрямований на заспокоєння закликів російської ультранаціоналістичної спільноти до відплати за українські удари по РФ, “і має на меті підтримати кампанію рефлексивного контролю Кремля, спрямовану на те, щоб змусити західні країни прийняти рішення щодо використання Україною зброї, наданої Заходом, і майбутніх мирних переговорів, які вигідні Росії”.
Повномасштабна війна в Україні триває вже 1 025-ту добу.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
На інтерактивній карті бойових дій в Україні та карті повітряних тривог в Україні можна стежити за ситуацією в містах.
Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-12-14 11:36:00