Україна і світ

Українські кіберексперти взяли участь у масштабних навчаннях з кібербою в Естонії

34 команди з 11 країн перевіряли свої навички кіберзахисту під час тренінгу Defense Cyber Marvel 2, організованого британською армією у Таллінні. У ньому взяли участь спеціалісти з усього світу, включаючи Україну.

Про це йдеться у повідомленні британського уряду.

Навчання показали, як команди з усього світу реагували на поширені та складні симульовані кіберзагрози, включаючи атаки на мережі, системи управління галуззю та безпілотні роботизовані системи, імітуючи деякі з тактик, які росія використовувала для підриву українського кіберпростору в перші дні вторгнення рік тому.

Це було випробування на хитрість і розумову спритність, покликане залучити найдосвідченіших кіберспеціалістів, дозволяючи союзникам і партнерам навчатися та вдосконалювати навички разом.

Майже 900 військовослужбовців британської армії, Королівського флоту та Королівських повітряних сил взяли участь разом із командами збройних сил кількох інших країн.

Військово-морські сили Королівства та українські кіберексперти об’єднали сили для боротьби в кіберпросторі, йдеться на сайті Військово-морські сили Великої Британії.

«Прийняття та підтримка української кіберкоманди — це незабутній досвід. Керівництво двонаціональною командою кіберекспертів було складним завданням, але завдяки загальній мові «гіка» спільна робота стала нормою. Хоча обидві країни мають різні стратегічні та тактичні процедури, завдяки постійному спілкуванню ці кордони були перетворені в передові кіберпотенціали. Під час розмови з моїм українським колегою ми виявили, що ці навчання дуже, дуже тісно базуються на реальних подіях у світі рік тому. Ми вільно ділилися майстерністю, ідеями та знаннями, розвивалися дружні стосунки, які, безсумнівно, продовжуватимуться, це було чудовою вправою. Я з нетерпінням чекаю наступного року на Defense Cyber Marvel 3 з фокусом на Індо-Тихоокеанському регіоні», — сказав старшина Роджер Бренд, керівник групи кіберзахисту Королівського морського підрозділу підтримки C5ISR.

Він додав: «Я справді добре провів час, навчаючись у наших українських колег, і я сподіваюся, що вони чогось від нас навчилися. Ми залишатимемося на зв’язку, і, сподіваюся, вони зможуть зв’язатися з нами в майбутньому, якщо їм колись знадобиться технічна порада».

У рамках семиденного змагання учасників оцінювали за ефективністю та швидкістю їхнього реагування, а також за тим, наскільки швидко вони виявляють нові загрози та адаптуються до них.

Багато команд базувалися у своїх країнах, але були фактично підключені до кіберполігону, контрольованого в Таллінні, що дозволяло брати участь більшій кількості країн.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

 

Джерело: Інформаційне агентство АрміяInform
2023-02-23 16:34:20