Як змінилася тактика застосування артилерії ЗСУ після вторгнення РФ
Збройні сили України змінили загалом тактику застосування артилерії після початку повномасштабного вторгнення. Тепер вона має певні особливості, завдяки якій кожний вогневий засіб є автономним.
Як ЗСУ змінили тактику застосування артилерії
Заступник командувача ракетних військ і артилерії ЗСУ Сергій Мусієнко розповів, що основним тактичним підрозділом артилерії є дивізіон, згідно з бойовим статутом.
– Основним вогневим – батарея. Батарея – це 4-6 гармат. Вони розгортаються у бойовий порядок на полі з інтервалом близько 50 м і одночасно виконують завдання – ведуть пристрілювання чи вогневий наліт по цілі, – пояснив він.
За його словами, всіма гарматами на вогневій позиції керує командир взводу – старший офіцер батареї. Проте зараз таке розташування неможливе на полі, оскільки їх легше виявляти та знищувати.
Сергій Мусієнко зазначив, що ЗСУ насамперед розосередили артилерію. Тепер кожна гармата діє як окремий вогневий засіб, оскільки є автономною, має свій зв’язок і виконує завдання у взаємодії з іншої гарматою на відстані.
Під час Ізюмської операції полковник вперше звернув увагу, що російські війська розташовували артилерію у класичний бойовий порядок – дивізіонами, тобто в одну лінію.
Він пояснив, що ЗСУ могли вдарити навіть однією гарматою по машині, яка підвозила боєприпаси, щоб спричинити хаос на позиціях російських окупантів.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Згідно з бойовим статутом армії РФ, машини підвозу боєприпасів розташовані у районі 200-300 м від гармат. Якщо ці 5-6 машин починають горіти, детонувати та вибухати – це дає значно ефективніший результат, наголосив Сергій Мусієнко.
Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-11-18 17:12:00