Україна і світ

Українські військовополонені – Лубінець повідомив про канцтабори в РФ

Українські військові, які потрапили в полон до російських окупантів, утримуються в справжніх концтаборах, де з них знущаються і катують.

Про це розповів Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець у рамках Саміту миру у Швейцарії, який транслював національний телемарафон.

— 20 кг – це мінімальна кількість кілограм, яку втрачають українці у російському полоні. Ми зафіксували такий мінімум. Однак є люди, які втратили у полоні й до 40 кг, – зазначив він.

Українські військовополонені – позиція партнерів України

Омбудсмен зауважив, що на платформі саміту це питання обговорювалося, причому порушували його представники дружніх держав.

Зараз дивляться

— За їхніми словами, вони вже бачили це у своїй історії в період Другої світової війни, це були фотографії військовополонених та цивільних, представлені після звільнення територій, на яких розміщувалися концтабори. Тобто на території Російської Федерації за фактом зараз існують концтабори, в яких знущаються, катують громадян України, – наголосив Лубінець.

На його думку, така ситуація, безперечно, є наслідком кризи міжнародних гуманітарних організацій.

Звичайно, Україна враховує, що загарбники не допускають західних незалежних спостерігачів на свої території чи території під тимчасовою окупацією.

— З іншого боку, ми не бачимо, щоб ці організації виявляли ініціативу. І ми це також сьогодні обговорювали, – резюмував Лубінець.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-06-17 00:07:11