Україна і світ

Учені працюють над препаратами для уповільнення старіння собак: це шанс і для людини


На початку наступного року американська біотехнологічна фірма Loyal збирається вивести на ринок препарат LOY-002 – щоденну таблетку зі смаком яловичини, яка додасть собакам щонайменше один додатковий рік здорового життя.

Таблетка для довголіття зі смаком яловичини

Учені розробили цей препарат для довголіття собак, але впевнені, що він може подовжити і життя людини, скоротивши темпи старіння.

– Собаки хворіють на схожі з людськими вікові захворювання та поділяють наші звички, на відміну від лабораторних мишей, — каже Селін Халіуа, засновниця і виконавча директорка Loyal.

Таблетки LOY-002 мають на меті повернути назад метаболічні зміни, пов’язані зі старінням.

Вивчають можливості рапаміцину

Цією ж проблематикою займається і інша група дослідників у США. Вони перевіряють вплив рапаміцину в рамках проєкту “Старіння собак” .

Рапаміцин уже широко використовується як імуносупресивний засіб для людей після операцій з трансплантації органів. Крім того, препарат дійсно збільшує тривалість життя та затримує (або навіть повертає назад) багато вікових розладів у мишей.

Рапаміцин не був схвалений як засіб для уповільнення старіння, проте, багато геронтологів покладають на нього найбільше надій.

Учені мають усі підстави вважати, що низькі дози рапаміцину можуть збільшити тривалість життя собак, покращуючи як їхнє серце, так і когнітивні функції шляхом регулювання росту клітин і метаболізму.

Старіння собак вивчають більше, ніж старіння людини

Дослідження старіння собак випереджає все, що було зроблено або робиться з вивчення старіння людей. Так вважає біогеронтолог з Університету Вашингтона та співдиректор проєкту Даніель Проміслоу.

Проміслоу сподівається, що його дослідження перенесуть і на людей.

– Якщо ми досягнемо успіху з собаками, це може допомогти забезпечити і людям додаткову тривалість здорового життя, — каже біогеронтолог.

А директор Дослідницького центру широких стовбурових клітин Каліфорнійського університету професор Том Рендо назвав дослідження Проміслоу захоплюючим.

– Ця робота — ще одна частина головоломки, яка, як ми сподіваємося, зрештою, дасть нам можливість забезпечити довголіття людині, — сказав він.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

На його думку, зараз метою науки має бути узгодження всіх параметрів дослідженнь.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-12-27 13:21:00