Учені не виявили однозначно негативного впливу соцмереж на психічне здоров’я
Команда австралійських учених з Університету Кертіна під час аналізу даних не виявила жодного зв’язку між використанням соціальних мереж і психічним здоров’ям, що ставить під сумнів попередні дослідження.
Багато складних рівнів
Керівник дослідження Хлоя Джонс наголосила, що отримані результати не припускають, що використання соціальних мереж нешкідливе або не впливає на психічне здоров’я. Однак зв’язок між ними, ймовірно, має багато складних рівнів.
– Наприклад, зв’язок з онлайн-спільнотою може стати рятувальним колом для людей, які живуть в ізоляції, але багатогодинне гортання стрічок в Instagram може виявитися абсолютно марним, якщо у вас є проблеми зі сприйняттям свого тіла, – зазначила Джонс.
Дослідження
Як повідомляється, під час дослідження вчені зібрали дані з мобільних телефонів понад 400 осіб віком від 17 до 53 років, щоб точно виміряти, скільки часу вони провели в соціальних мережах за останній тиждень. Потім дані порівняли з рівнями депресії, тривожності, стресу і контролю уваги в учасників.
Результати
Вчені виявили, що використання соціальних мереж дуже слабо пов’язане з тривогою і не пов’язане з депресією або стресом.
Також було виявлено слабкий позитивний зв’язок із контролем уваги, що дає змогу припустити, що частіше використання соціальних мереж пов’язане з дещо вищими показниками в підтримці уваги.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
За словами вчених, дослідження може стати відправною точкою для майбутніх робіт, присвячених вивченню того, як користувачі взаємодіють із соціальними мережами і які особисті характеристики можуть впливати на психічне здоров’я – як у кращий, так і в гірший бік.
Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-11-07 15:12:00