Україна і світ

У ЄС обговорюють створення доповнення до НАТО на випадок перемоги Трампа – WP

Європейські чиновники в приватному порядку обговорювали створення загальноконтинентального доповнення до НАТО на випадок перемоги Дональда Трампа на президентських виборах у США.

Про це повідомляє The Washington Post.

Зазначено, що такий варіант міг би працювати разом з американськими гарантіями безпеки, а також слугувати надійною альтернативою, якщо американські гарантії будуть скасовані.

Зараз дивляться

Видання пише, що наразі ці розмови зав’язані на звичних суперечках. Зокрема, Франція і Німеччина не можуть дійти згоди щодо того, хто оплачуватиме рахунки.

– Східна Європа не повністю довіряє рішучості Західної Європи протистояти російським загрозам. І незрозуміло, як вони побудують ядерний щит над континентом – і навіть якщо вони це зроблять, то в гіршому випадку ядерної війни вони не зможуть зрівнятися з російським арсеналом, – йдеться у матеріалі.

Деякі чиновники зосереджуються на тому, щоб зафіксувати зобов’язання США напередодні виборів у листопаді. Високопоставлені американські політики кажуть, що в реальності вони не так багато можуть зробити для того, щоб обмежити прийняття зовнішньополітичних рішень майбутніми адміністраціями.

Водночас деякі структури, які вони обговорюють – наприклад, довгострокове зобов’язання щодо надання військової допомоги Україні – вимагатимуть звітів про стан справ та інших дій, які можуть завадити Трампу повністю відмовитись від обіцянок США.

Німецька депутатка Європарламенту Ганна Нойманн наголосила, що незважаючи на вибори в США, країни ЄС повинні об’єднатися і “посилити свою гру в сфері безпеки”.

Раніше генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг назвав три ключові причини, чому США надалі залишатимуться в НАТО.

Джерело: The Washington Post

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-02-19 13:33:33

Магазин автозапчастини AvtoBot м.Ніжин