Україна і світ

Проблеми зі сном можуть спровокувати психічні розлади – дослідження

Згідно з новим дослідженням науковців Саутгемптонського університету, проблеми зі сном і внутрішнім біологічним годинником можуть спровокувати або посилити психічні розлади. Висновки вчених було опубліковано в Proceedings of the National Academy of Sciences.

Сон як ліки

Сон відіграє ключову роль у тому, як мозок формує нові нейронні зв’язки та обробляє емоційні спогади.

Безсоння частіше виникає у людей з психічними розладами, особливо на ранніх стадіях, їм складно заснути вночі, але вони сонливі вдень. Водночас пацієнти з біполярним розладом частіше лягають спати раніше, але прокидаються пізніше, ніж зазвичай. Це може бути пов’язано з розладом фази затримки сну.

Зараз дивляться

Тому науковці провели низку експериментів, зосередивши увагу на циркадних ритмах підлітків та молодих людей до 25 років з порушенням сну, адже саме у такому віці існує ризик розвитку психічних розладів.

Виявилося, якщо учасники експерименту відчували брак сну по буднях, але надолужували це вихідними, це погіршувало стан. Водночас відповідний режим та терапія безсоння (CBT-I) зменшувала симптоми тривоги, депресії та психічні травми.

Таким чином циркадні порушення сну в контексті психічних розладів вказують на потенційно важливий напрямок розробки нових методів лікування для відновлення психічного здоровя людей з ПТСР.

Джерело: Neuroscince News

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-02-21 17:31:28

Магазин автозапчастини AvtoBot м.Ніжин