Україна і світ

пояснення заступника керівника Офісу президента

Фото: Офіс президента

У Швейцарії закінчився перший установчий Саміт миру, ініційований Україною з метою завершення війни Росії. Після цього почнеться підготовка до наступного Саміту миру, який має закласти основи тривалого та справедливого миру.

Про це заявив заступник керівника Офісу президента України Ігор Жовква. За його словами, вже зроблені перші кроки на початку дороги до справедливого та тривалого миру.

Пункти Саміту миру

На трьох тематичних панелях розглянуто три базові пункти формули миру України – ті, що зачіпають кожну державу світу.

Зараз дивляться

Серед них – ядерна та продовольча безпека, повернення військовополонених та цивільних, робота над якими вже розпочалася.

Водночас спільне комюніке підтримано 84 учасниками Саміту миру в Швейцарії, який відбувався 15-16 червня.

Наступні кроки України

Ігор Жовква пояснив, якими можуть бути наступні кроки України після завершення першого Саміту миру.

Далі відбудуться тематичні заходи, які стосується кожного пункту, на рівні міністрів та радників. Зокрема, Україна вже має відповідну готовність до їхньої організації від низки країн, стверджує заступник керівника Офісу президента.

Серед цих країн – Франція, Чехія, Туреччина, Кенія, Саудівська Аравія, США, Норвегія, Польща, Канада, Катар, Чилі, Фінляндія, Нідерланди, Німеччина та Велика Британія.

Після цього Україна ініціюватиме другий Саміт миру, який має закласти основи тривалого та справедливого миру, наголосив Ігор Жовква.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-06-16 20:10:54